Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Splatterhouse (PS3)

Splatterhouse

Remake gry Splatterhouse, która zawitała w 1988 roku na japońskich automatach w formie krwawego beat'em upa. Produkcja sprzed lat ze względu na w dużą brutalność i kontrowersyjnych wrogów przez wielu została uznana za przodka komputerowych horrorów.

Akcji | TPP | survival horror

Okładka Splatterhouse (PS3)

data premiery gry:

23lis2010

X360 PS3

Remake gry Splatterhouse, która zawitała w 1988 roku na japońskich automatach w formie krwawego beat'em upa. Produkcja sprzed lat ze względu na w dużą brutalność i kontrowersyjnych wrogów przez wielu została uznana za przodka komputerowych horrorów.

Podobnie jak w pierwowzorze, w odświeżonej wersji Splatterhouse wcielamy się w postać Ricka Taylora, studenta próbującego uratować swoją dziewczynę, Jennifer, która zaginęła po wejściu do tajemniczej posiadłości. Niestety nie ma on wielkich szans w walce z zamieszkującymi ją istotami nie z tego świata, jedynym ratunkiem wydaje się być kusząca propozycja maski obiecującej mu ogromną moc. Nie widząc innej możliwości godzi się na założenie jej i w chwile potem przemienia się w siejącą zniszczenie istotę. Oczywiście naszą rolą jest mu w tym pomóc.

W czasie poszukiwań wybranki Taylora zniszczymy całe zastępy różnego rodzaju demonów i potworów. Jednak sposób, w jaki tego dokonamy, zależy jedynie od naszej pomysłowości i preferowanej taktyki, gdyż rozbudowany system walki daje naprawdę spore możliwości. Rick może wykonać potężne combosy zarówno gołymi rękami jak i przy pomocy licznych, tymczasowych broni. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby w przypadku braku oręża wyrwać jednemu z adwersarzy głowę lub kończynę, a następnie zmasakrować nią jego towarzyszy. Ci zaś, którzy zamiast samemu brudzić sobie ręce wolą posłużyć się innymi, mogą wykorzystać specjalne moce naszego bohatera i wskrzesić pokonanych oponentów do walki po swojej stronie.

W miejsce tradycyjnego paska zdrowia twórcy zdecydowali się na wprowadzenie obrazowego systemu stanu kondycji. W miarę otrzymywania obrażeń ciało Ricka rozpada się, odsłaniając jego kości i narządy wewnętrzne. Aby się zregenerować musimy wykorzystać moc maski. W tym momencie możemy zobaczyć jak okaleczona postać powoli odbudowuje swoje ciało.

Z pewnością nowy Splatterhouse, podobnie zresztą jak i oryginał, jest produkcją bardzo brutalną i krwawą, choć w dzisiejszych czasach nie wzbudza to już aż takich kontrowersji jak dawniej. Wizualnie gra prezentuje raczej średni poziom, modele postaci i otoczenie nie są zbyt szczegółowo wykonane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 337 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Splatterhouse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Splatterhouse - zapowiedź
Splatterhouse - zapowiedź

Przed premierą 23 czerwca 2010, 09:55

Splatterhouse nie samą walką jednak stoi. W przerwach między wyrywaniem kolejnych kończyn i rozbijaniem głów na ścianach będziemy musieli czasem rozwiązać jakąś zagadkę lub przebyć sekwencję zręcznościową. Niech się jednak nikt nie nastawia na jakieś wielogodzinne łamigłówki. Raz, że będą one dość proste, a dwa – zostaną utrzymane w krwawych klimatach. Na jednym z pokazów autorzy zaprezentowali przykładową zagadkę, w której trzeba było zniszczyć wielką gałkę oczną otoczoną drewnianymi palami. Jak można było zatem pokonać owo monstrualne oko? Nadziewając na pale nadbiegających wrogów, czym stopniowo osłabialiśmy głównego przeciwnika. Z kolei sekwencje zręcznościowe, polegające najczęściej na omijaniu śmiertelnych przeszkód i przeskakiwaniu z platformy na platformę, przeniosą nas czasem do widoku dwuwymiarowego. Twórcy chcieli w ten sposób nawiązać do klasycznej wersji gry.

X360
PS3