Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2010, 15:18

autor: Jiker

Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze rozszerzenia do Hearts of Iron II, amerykańskim i europejskim debiucie Uncharted Waters Online, specjalnym bonusie dla nabywców God of War: Ghost of Sparta, a także dodatkach do Killing Floor. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze rozszerzenia do Hearts of Iron II, amerykańskim i europejskim debiucie Uncharted Waters Online, specjalnym bonusie dla nabywców God of War: Ghost of Sparta, a także dodatkach do Killing Floor. Zapraszamy do lektury.

Uncharted Waters Online

Po sześciu latach od premiery w Japonii w Stanach Zjednoczonych i w Europie zadebiutowała pecetowa wersja darmowej gry MMORPG Uncharted Waters Online, przenoszącej graczy w czasy wielkich odkryć geograficznych (lata 1400-1600). Przypominamy, że dzieło firmy Tecmo Koei jest sieciowym rozwinięciem klasycznego serii Uncharted Waters, której poszczególne odsłony stanowiły niecodzienną mieszankę symulacji, jRPG oraz gry ekonomicznej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej UWO (produkcja robi użytek z systemu netmarble.com).

Hearts of Iron II

Na rynek w cenie 9,99 euro (około 40 złotych) trafiło nowe rozszerzenie do Hearts of Iron IIIron Cross. Wprowadza ono do gry ponad 4000 nowych prowincji, 6000 wydarzeń, rozbudowuje drzewko technologiczne, a także umożliwia przejęcie kontroli nad jednym z około 200 państw w okresie historycznym od 1933 do 1964 roku. Dodatek jest dostępny wyłącznie w wersji cyfrowej i wymaga, aby gracz miał zainstalowane rozszerzenie Hearts of Iron II: Doomsday – Armageddon.

God of War: Ghost of Sparta

Firma Sony poinformowała, że w specjalnie oznaczonych pudełkach z grą God of War: Ghost of Sparta na PSP (premiera 5 listopada) znajdzie się kod, uprawniający nabywcę do pobrania niewielkiego dodatku do God of War III. DLC będzie zawierać skórkę Dejmosa, brata Kratosa. Co ciekawe, alternatywny bohater będzie dysponować specjalnymi umiejętnościami, dającymi mu większą siłę, a także wytrzymałość. Kod znajdzie się również w zestawach Ghost of Sparta Entertainment Pack.

Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10 - ilustracja #1

Wii

Wii Remote Plus – nowa wersja standardowego kontrolera do konsoli Nintendo Wii, wyposażona domyślnie w funkcję Motion Plus – trafi do sprzedaży w Japonii 11 listopada w cenie 3800 jenów (około 150 złotych). Firma Nintendo będzie go również dołączać do pudełek z Wii (wycofując tym samym z produkcji starą wersję kontrolera). Aktualnie czekamy na potwierdzenie informacji dotyczących Stanów Zjednoczonych i Europy.

City of Heroes

Przez najbliższe trzy dni wszyscy obecni i byli użytkownicy gry MMO City of Heroes (stworzonej w 2004 roku przez Cryptic), mogą testować za darmo obszerne rozszerzenie Going Rogue (normalna cena to 29,99 euro), wzbogacające produkcję nadzorowaną przez Paragon Studios o nowy, alternatywne świat – Praetorię.

Killing Floor

Posiadacze strzelaniny Killing Floor mogą już pobrać kolejną darmową aktualizację (Incendiary Content Pack). Wprowadza ona do gry studia Tripwire Interactive cztery mapy (Hospital Horrors, Biohazard, Mountain Pass oraz Suburbia), nową broń (karabinu MAC-10), a także szereg zmian (m.in. w systemie zdobywania pieniędzy oraz w kontekście perków). Do sprzedaży trafił też płatny dodatek DLC PostMortem Character Pack (do 10 października w cenie o 50% niższej), wprowadzający do gry nowych bohaterów.

Splatterhouse

Firma Namco Bandai ujawniła kompletną ścieżkę dźwiękową do gry akcji Splatterhouse. Wśród utworów – w większości utrzymanych w klimatach metalowych – znalazły się:

 • The Accused – “Pounding Nails”
 • ASG – “Dream Song”
 • Cavalera Conspiracy – “Must Kill”
 • 5 Finger Death Punch – “Dying Breed”
 • Goatwhore – “Apocalyptic Havok”
 • The Haunted – “Hollow Ground”
 • High On Fire - “Fire, Flood & Plague”
 • Invisible Enemies – “Dead Eyes”
 • Lamb of God – “Walk With Me in Hell”
 • Mastodon – “Blood and Thunder”
 • Municipal Waste – “Rigorous Vengeance”
 • Mutant Supremacy – “Morbid Dismemberment”
 • Terrorizer – “Dead Shall Rise”
 • WolfShirt – “Headlong Into Monsters”

Splatterhouse zostanie wydane w grudniu bieżącego roku na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

FIFA 11

Splatterhouse

Gears of War 3

Yogi Bear: The Video Game

Axel & Pixel

Alan Wake: The Writer

Left 4 Dead 2: The Sacrifice

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Guild Wars 2 - cinematics - wersja PL

Shogun 2: Total War - zabójstwa

Enslaved: Odyssey to the West

Final Fantasy: The 4 Heroes of Light

nail'd - otoczenia

Okamiden - gameplay

Shaun White Skateboarding - multiplayer

GoldenEye 007 - przeciwnicy i broń

The Sims 3 NDS

The Sims 3 Wii

Star Wars: The Force Unleashed II

Fallout: New Vegas - Z dziennika dewelopera #4 – wersja PL

Assassin's Creed: Brotherhood - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

NBA 2K11

Uncharted Waters Online

gry