Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360PC
Okładka Axel & Pixel (X360)

Axel & Pixel

Surrealistyczna gra przygodowa o malarzu Axelu i jego czworonożnym kompanie Pixelu. Bohaterowie trafiają przypadkowo do świata obrazów i muszą odszukać drogę powrotną.

Przygodowe | indie

Okładka Axel & Pixel (X360)

data premiery gry:

14paź2009

X360

7paź2010

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Axel & Pixel to jeden z dwóch niezależnych projektów 2K Games, które wylądowały na Xbox Live Arcade i w pecetowych systemach dystrybucji online.

Głównymi postaciami gry są malarz Axel i jego wierny czworonożny kompan Pixel. Zostali oni przypadkowo uwięzieni w surrealistycznym świecie znanym im do tej pory tylko z obrazów. Gracze muszą pomóc obu postaciom opuścić niezwykłą krainę i jednocześnie pokonać złego szczura, który odpowiada za cały nieszczęśliwy splot wydarzeń.

Czeskie studio developerskie przygodę malarza i zwierzaka przedstawiło na 24 różnorodnych poziomach, w których pełno jest pułapek oraz przeszkód. Aby ukończyć każdą planszę Axel i Pixel muszą pokonać wszystkie trudności, co wymaga od nich wzajemnej współpracy. Często głównym problemem jest nie tyle przeprowadzenie jednej postaci przez cały poziom, ale pomoc uwięzionemu przyjacielowi, który ma akurat ograniczone możliwości. Zarówno człowiek jak i pies mają bowiem swoje słabe i mocne strony, o czym gracze muszą pamiętać w trakcie przemierzaniu obcej krainy.

Specyficznym elementem gry jest możliwość ingerowania w otoczenie przez głównych bohaterów. Zarówno człowiek jak i pies mogą wpływać na scenerie i przez to otwierać sobie nowe drogi do pokonania planszy. Autorzy rozwiązali to dość intuicyjnie podpowiadając graczom charakterystyczną ikonką, która postać ma szanse wykorzystać swoje zdolności w danej sytuacji.

Dodatkowym atutem produkcji Silver Wish Games jest zbiór kilku mini-gier, które także rozgrywają się w surrealistycznym świecie. Wśród nich znajdują się na przykład wyścigi małym buggy po przemyślnych trasach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Axel & Pixel

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP
Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09
Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09

wiadomość13 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dreamkiller debiutuje na rynku, kolekcja Twierdzy już wkrótce w sprzedaży w USA, o nowych grach w ofercie Xbox Live Arcade, Steam – pokaźne promocje na gry THQ i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PC