Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon (PC)

Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon PC

Dodatek do rozszerzonej wersji popularnej gry strategicznej Hearts of Iron od studia Paradox Interactive. Produkcja umożliwia objęcie władzy nad wybranym państwem i poprowadzenie go do zwycięstwa na frontach II wojny światowej.

To jest dodatek do gry Hearts of Iron 2.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | 2D | wojenne | multiplayer | strategiczne wojenne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2007

Armageddon to dodatek do popularnej strategii o tytule Hearts of Iron 2: Doomsday, której akcja została osadzona w burzliwych czasach II wojny światowej. Niniejsza produkcja jest dystrybuowana wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem internetowego systemu Gamer’sGate – można ją pobrać za uiszczeniem odpowiedniej opłaty. Do działania wymaga posiadania pełnej wersji gry Hearts of Iron 2: Doomsday.

W ramach owego booster packu developerzy przygotowali dwa scenariusze, mające miejsce w realiach wspomnianego konfliktu. Przedstawione w zabawie zdarzenia stanowią alternatywę dla wydarzeń, znanych z książek historycznych. Scenariusze te nie mają ściśle określonych dat zakończenia i mogą się zmieniać w zależności od przebiegu rozgrywki.

Zaimplementowano kilka opcji dotyczących zarówno jednostek wodnych, jak i lotnictwa. Co się tyczy tych pierwszych gracz werbuje nowe statki, poddaje modernizacji aktualnie używane i złomuje te, które już się nie nadają do walki. Natomiast w przypadku sił powietrznych zmianie ulega sposób rozpoznawania uszkodzeń maszyn oraz system rozgrywania podniebnych batalii, co znacząco zmienia balans zmagań - samoloty uczestniczą w boju dłużej i walczą efektywniej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 138 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.2 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 4 MB (Riva 128 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 98 SE/2000/XP

Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10
Wieści ze świata (God of War III, Killing Floor, Hearts of Iron II) 8/10/10

wiadomość8 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze rozszerzenia do Hearts of Iron II, amerykańskim i europejskim debiucie Uncharted Waters Online, specjalnym bonusie dla nabywców God of War: Ghost of Sparta, a także dodatkach do Killing Floor. Zapraszamy do lektury.

Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II

wiadomość15 września 2010

Szwedzi z Paradox Interactive od pewnego czasu mają w zwyczaju nagradzać najlepsze zespoły moderskie oferując im szanse opracowania komercyjnych produkcji. Do grupy takich projektów już wkrótce dołączą korzystające z silnika Hearts of Iron II gry Iron Cross oraz Darkest Hour.

Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2
Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2

wiadomość8 września 2009

Chyba każdy miłośnik gier kojarzy tytuł Hearts of Iron. Tym bardziej, że jesteśmy dopiero co po premierze części trzeciej. Bez wahania można stwierdzić, że seria jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej rozbudowanych gier strategicznych dostępnych na rynku. Kolejna odsłona była zatem tylko kwestią czasu. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat duchowego następcy Hearts of Iron 2

Zapowiedziano trzecią część Hearts of Iron

wiadomość20 sierpnia 2008

Jedna z najlepszych gier strategicznych podejmujących tematykę II Wojny Światowej, Hearts of Iron, doczeka się trzeciej części. Wiadomość tę przekazali przedstawiciele firmy Paradox Interactive na odbywających się właśnie targach Games Convention.

Zapowiedziano antologię Hearts of Iron

wiadomość20 czerwca 2007

Fanów gier spod znaku Hearts of Iron zapewne zainteresuje informacja, że Paradox Interactive przygotowuje antologię owych strategi turowych. W skład Hearts of Iron Anthology wejdzie Hearts of Iron, Hearts of Iron II i Hearts of Iron II: Doomsday oraz booster pack o nazwie Armageddon do ostatniej z wymienionych pozycji.