Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2009, 19:45

Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2

Chyba każdy miłośnik gier kojarzy tytuł Hearts of Iron. Tym bardziej, że jesteśmy dopiero co po premierze części trzeciej. Bez wahania można stwierdzić, że seria jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej rozbudowanych gier strategicznych dostępnych na rynku. Kolejna odsłona była zatem tylko kwestią czasu. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat duchowego następcy Hearts of Iron 2

Chyba każdy miłośnik gier kojarzy tytuł Hearts of Iron. Tym bardziej, że jesteśmy dopiero co po premierze części trzeciej. Bez wahania można stwierdzić, że seria jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej rozbudowanych gier strategicznych dostępnych na rynku. Kolejna odsłona była zatem tylko kwestią czasu. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat duchowego następcy Hearts of Iron 2, noszącego nazwę Arsenal of Democracy, który po raz kolejny pozwoli graczom zmienić bieg II wojny światowej. Premiera została przewidziana na grudzień tego roku.

Ta strategia, a raczej prawdziwy symulator wojny jest tworzony przez studio BL-Logic, które skupia w swych szeregach fanów serii zaangażowanych w tworzenie modów do gier Paradoxu. Szef projektu, Lennart Berg, mówi: “To Hearts of Iron II na sterydach!” Metaforycznie dał tym samym do zrozumienia, że na graczy czeka najbardziej dopracowana, bądź co bądź, część serii.

Przez wszystkie lata, gdy HoI gościło na pecetach Lennart tworzył listę usprawnień, jakie powinny zostać w przyszłości zaimplementowane do kolejnej odsłony. Wyszliśmy temu naprzeciw; wprowadziliśmy wszelkie możliwe ulepszenia, dodaliśmy do tego własne, całkiem nowe pomysły, a także podrasowaliśmy wszystko to, co znacie z oryginału. Rezultatem naszych prac jest najwyższej jakości symulator II wojny światowej.” – wiadomość tej treści pojawiła się na oficjalnym forum Paradox Interactive.

Co zatem nowego czeka nas w Arsenal of Democracy ? BL-Logic całkowicie przerobiło dotychczasowy mechanizmy prowadzenia działań wojennych. Sztuczna inteligencja wroga została podrasowana tak, by nawet doświadczeni gracze czuli na własnej skórze poważne zagrożenie ze strony przeciwnika. System i interfejs wywiadowczy został także przebudowany na potrzeby AoD. Ponadto, autorzy gry skupili się na jeszcze wierniejszym opracowaniu ekonomi, handlu i produkcji. Wszystko to zostanie wcielone do czterech, całkiem nowych kampanii. Twórcy gry oferują także pełną swobodę przy tworzeniu modów. W grudniu przekonamy się, czy BL-Logic rzeczywiście spełni oczekiwania fanów Hearts of Iron.

Sam tytuł gry odwołuje się do głośnej mowy ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Roosevelta. Wygłoszone za pośrednictwem radia 29 grudnia 1940 w czasie gdy Niemcy okupowały znaczną część Europy.

Poniżej znajdziecie kilka pierwszych screenów z tej produkcji.

Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2 - ilustracja #1
Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2 - ilustracja #2
Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2 - ilustracja #3
Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2 - ilustracja #4
Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2 - ilustracja #5