Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hearts of Iron 2: Zlota Edycja (PC)

Hearts of Iron 2: Złota Edycja PC

Hearts of Iron 2: Zlota Edycja

Hearts of Iron 2: Złota Edycja to specjalne wydanie popularnej, wojennej strategii czasu rzeczywistego (RTS) studia Paradox Interactive. W pakiecie znalazły się bazowa gra oraz oficjalne rozszerzenie Hearts of Iron 2: Doomsday.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | 2D | pakiet | wojenne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Hearts of Iron 2: Zlota Edycja (PC)

wydawca: Strategy First

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16czerwca2006

16czerwca2006

pudełko PL

Specjalne wydanie gier z serii Hearts of Iron. W jego skład wchodzi części druga tego cyklu Hearts of Iron 2 oraz dodatek do niej, pt. Hearts of Iron 2: Doomsday.

Hearts of Iron 2 to druga część jednej z najlepszych gier strategicznych w historii jakie poruszały temat II Wojny Światowej w odniesieniu globalnym, tzn. symulujących nie tylko same działania militarne, ale także wszelkie zależności gospodarczo-ekonomiczne, polityczne i społeczne. Podobnie jak poprzednio mapa gry obejmuje cały obszar Kuli Ziemskiej, my możemy stanąć zaś na czele jednego z ponad 130 ówczesnych krajów, w tym największych potęg: Niemców, Wielkiej Brytanii, Rosji, czy też Włoch. Więcej informacji na temat tej pozycji znajdziecie tutaj.

Doomsday to podtytuł rozszerzenia do Hearts of Iron 2 - drugiej części jednej z najlepszych strategii w historii, poruszających temat burzliwych dziejów II Wojny Światowej. W przeciwieństwie do innych wydawnictw tego typu, ów dodatek jest w pełni samodzielną produkcją. Na Hearts of Iron 2: Doomsday składają się: materiał z oryginalnej gry plus wprowadzane nowości. Więcej informacji na temat tej pozycji znajdziecie tutaj.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hearts of Iron 2: Złota Edycja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hearts of Iron 2: Złota Edycja

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 4 MB (Riva 128 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows 98 SE/2000/XP
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II

wiadomość15 września 2010

Szwedzi z Paradox Interactive od pewnego czasu mają w zwyczaju nagradzać najlepsze zespoły moderskie oferując im szanse opracowania komercyjnych produkcji. Do grupy takich projektów już wkrótce dołączą korzystające z silnika Hearts of Iron II gry Iron Cross oraz Darkest Hour.

Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2
Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2

wiadomość8 września 2009

Chyba każdy miłośnik gier kojarzy tytuł Hearts of Iron. Tym bardziej, że jesteśmy dopiero co po premierze części trzeciej. Bez wahania można stwierdzić, że seria jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej rozbudowanych gier strategicznych dostępnych na rynku. Kolejna odsłona była zatem tylko kwestią czasu. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat duchowego następcy Hearts of Iron 2

Gry Paradox Interactive za połowę ceny - King's Bounty: Legenda, Mount and Blade i inne
Gry Paradox Interactive za połowę ceny - King's Bounty: Legenda, Mount and Blade i inne

wiadomość21 lipca 2009

W ramach obchodów dziesiątej rocznicy powstania firmy Paradox Interactive wprowadzona w życie została specjalna, 50% promocja na gry popularnego producenta i wydawcy. Objęte zostały nią dwa wiodące serwisy cyfrowej dystrybucji – Steam oraz GamersGate.

Zapowiedziano trzecią część Hearts of Iron

wiadomość20 sierpnia 2008

Jedna z najlepszych gier strategicznych podejmujących tematykę II Wojny Światowej, Hearts of Iron, doczeka się trzeciej części. Wiadomość tę przekazali przedstawiciele firmy Paradox Interactive na odbywających się właśnie targach Games Convention.

Paradox przygotowuje dla nas istny Armageddon
Paradox przygotowuje dla nas istny Armageddon

wiadomość7 marca 2007

Grupa Paradox Interactive, znana przede wszystkim ze stworzenia serii Europa Universalis, ujawniła, że w jej siedzibie powstaje pierwszy booster pack do gry Doomsday, będącej rozszerzeniem strategii turowej Hearts of Iron 2. Nowy projekt nosi niewinną nazwę Armageddon, a jego premiera planowana jest jeszcze na marzec.