Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hearts of Iron 2: Doomsday (PC)

Hearts of Iron 2: Doomsday PC

Samodzielne rozszerzenie do niezwykle udanej gry strategicznej Hearts of Iron 2 od studia Paradox. Produkcja umożliwia objęcie władzy nad wybranym państwem i poprowadzenie go do zwycięstwa na frontach II wojny światowej.

To jest dodatek do gry Hearts of Iron 2.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | 2D | wojenne | strategiczne wojenne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Hearts of Iron 2: Doomsday (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7kwietnia2006

16czerwca2006

pudełko PL

Doomsday to podtytuł rozszerzenia do Hearts of Iron 2 - drugiej części jednej z najlepszych strategii w historii, poruszających temat burzliwych dziejów II Wojny Światowej. W przeciwieństwie do innych wydawnictw tego typu, ów dodatek jest w pełni samodzielną produkcją. Na Hearts of Iron 2: Doomsday składają się: materiał z oryginalnej gry plus wprowadzane nowości.

Opisywany add-on przedłuża realia wirtualnych zmagań aż do 1953 roku (pojawiają się tutaj nowe misje w stylu konfliktu w Izraelu). W Doomsday zaimplementowano również całkowicie alternatywny scenariusz II Wojny Światowej do rozegrania, który pozwala na sprawdzenie jak wyglądałby porządek na naszym globie, gdyby działania militarne potoczyły się inaczej, niż znamy to z kart podręczników do historii. Ponadto, twórcy programu oddali grającym bardziej rozbudowane drzewko rozwoju technologicznego (w czasie wyścigu zbrojeń możemy konstruować różne rodzaje broni, w tym atomowej, wynajdujemy śmigłowce bojowe etc.), a także możliwość regularnego kupowania patentów na nowe uzbrojenie od swoich sojuszników.

Z pozostałych nowości wypada wymienić przede wszystkim kompleksowy, rozbudowany, ale jednocześnie prosty w obsłudze edytor poziomów, jaki można znaleźć w pakiecie z rozszerzeniem. Pracownicy firmy Paradox Entertainment postarali się także o naprawę w Doomsday dotychczas wykrytych błędów programistycznych, jak i ulepszenie algorytmów sztucznej inteligencji komputerowego przeciwnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 254 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hearts of Iron 2: Doomsday

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hearts of Iron 2: Doomsday

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 4 MB (Riva 128 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 98 SE/2000/XP
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II
Paradox szykuje dwa nowe tytuły na silniku Hearts of Iron II

wiadomość15 września 2010

Szwedzi z Paradox Interactive od pewnego czasu mają w zwyczaju nagradzać najlepsze zespoły moderskie oferując im szanse opracowania komercyjnych produkcji. Do grupy takich projektów już wkrótce dołączą korzystające z silnika Hearts of Iron II gry Iron Cross oraz Darkest Hour.

Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2
Nadchodzi duchowy spadkobierca Hearts of Iron 2

wiadomość8 września 2009

Chyba każdy miłośnik gier kojarzy tytuł Hearts of Iron. Tym bardziej, że jesteśmy dopiero co po premierze części trzeciej. Bez wahania można stwierdzić, że seria jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej rozbudowanych gier strategicznych dostępnych na rynku. Kolejna odsłona była zatem tylko kwestią czasu. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat duchowego następcy Hearts of Iron 2

Zapowiedziano trzecią część Hearts of Iron

wiadomość20 sierpnia 2008

Jedna z najlepszych gier strategicznych podejmujących tematykę II Wojny Światowej, Hearts of Iron, doczeka się trzeciej części. Wiadomość tę przekazali przedstawiciele firmy Paradox Interactive na odbywających się właśnie targach Games Convention.

Zapowiedziano antologię Hearts of Iron

wiadomość20 czerwca 2007

Fanów gier spod znaku Hearts of Iron zapewne zainteresuje informacja, że Paradox Interactive przygotowuje antologię owych strategi turowych. W skład Hearts of Iron Anthology wejdzie Hearts of Iron, Hearts of Iron II i Hearts of Iron II: Doomsday oraz booster pack o nazwie Armageddon do ostatniej z wymienionych pozycji.

Paradox przygotowuje dla nas istny Armageddon
Paradox przygotowuje dla nas istny Armageddon

wiadomość7 marca 2007

Grupa Paradox Interactive, znana przede wszystkim ze stworzenia serii Europa Universalis, ujawniła, że w jej siedzibie powstaje pierwszy booster pack do gry Doomsday, będącej rozszerzeniem strategii turowej Hearts of Iron 2. Nowy projekt nosi niewinną nazwę Armageddon, a jego premiera planowana jest jeszcze na marzec.