Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360
Okładka Alan Wake: The Writer (X360)

Alan Wake: The Writer X360

Drugie rozszerzenie DLC do utrzymanej w klimacie horroru przygodówki akcji studia Remedy Entertainment. Alan Wake: The Writer podejmuje liczne wątki, zarówno z gry podstawowej, jak i pierwszego DLC The Signal.

To jest dodatek do gry Alan Wake.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Alan Wake: The Writer (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

12października2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wkrótce po premierze gry Alan Wake studio Remedy Entertainment ujawniło prace nad pierwszym z planowanych mikrorozszerzeń – The Signal. Drugi dodatek zapowiedziany został niejako „przypadkowo”, gdy jego nazwa pojawiła się w menu menedżera DLC. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom twórcy gry zdecydowali się zrezygnować z trzeciego rozszerzenia. The Writer zamyka więc planowaną serię DLC do Alan Wake jednocześnie ujawniając dalsze plany dotyczące marki.

Fabuła dodatku podejmuje wątki z bazowej gry i pierwszego rozszerzenia – The Signal. O ile jednak wcześniej tytułowy bohater starał się zrozumieć i nadać sens upiornej rzeczywistości w jakiej się znalazł, o tyle w The Writer podejmuje walkę z nękającym go koszmarem. Jego przewodnikiem w dalszym ciągu jest Thomas Zane. Aby przejąć kontrolę nad swoim życiem i pozostać przy zdrowych zmysłach Wake musi odwiedzić znane, a zarazem całkowicie obce miejsca i oprzeć się pokusie poddania się ciemności, która wciąż nawiedza jego myśli.

W porównaniu z bazową grą oraz dodatkiem The Signal, drugie DLC utrzymane jest w znacznie mroczniejszej stylistyce. Otoczenie głównego bohatera przypomina senny koszmar. Twórcy gry chcieli w ten sposób zobrazować, jak bardzo Wake oddalił się od znanego mu bezpiecznego świata i jak groźne jest to, co czai się w jego wnętrzu.

Atmosferę surrealizmu i czającego się w mroku zagrożenia buduje znakomita oprawa wizualna (zwłaszcza doskonała gra świateł) oraz umiejętnie dobrany podkład dźwiękowy. W końcowych fragmentach dodatku The Writer usłyszeć można m.in. piosenkę The Darkest Star zespołu Depeche Mode.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Alan Wake: The Writer

Klasyfikacja PEGI Alan Wake: The Writer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake
Studio Remedy Entertainment odzyskało prawa do marki Alan Wake

wiadomość1 lipca 2019

Prawa wydawnicze do horroru Alan Wake powróciły w ręce jego twórców – studia Remedy Entertainment. Informacja pojawiła się w komunikacie dotyczącym zysków z tantiem. Wcześniej za markę odpowiadała firma Microsoft.

Alan Wake na PC zaczął przynosić zyski po niespełna 48 godzinach od premiery
Alan Wake na PC zaczął przynosić zyski po niespełna 48 godzinach od premiery

wiadomość20 lutego 2012

Studio Remedy Entertainment potwierdziło, że po zaledwie 48 godzinach od premiery pecetowej wersji gry Alan Wake, dochody z jej sprzedaży pokryły wszystkie wydatki związane z produkcją tytułu.

Znamy dokładną datę premiery oraz cenę gry Alan Wake na PC
Znamy dokładną datę premiery oraz cenę gry Alan Wake na PC

wiadomość2 lutego 2012

Studio Remedy Entertainment podało właśnie dokładną datę premiery i cenę gry Alan Wake na komputerach PC. Pracownicy firmy po raz kolejny podzielili się również podstawowymi informacjami dotyczącymi samego portu i oferowanych przez niego opcji, które nie były dostępne dla posiadaczy Xboksów 360.

Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade

wiadomość19 grudnia 2011

Studio Remedy Entertainment zapowiedziało, że w nadchodzącej kontynuacji gry Alan Wake, zatytułowanej American Nightmare, znajdzie się również dodatkowy tryb arcade, w którym główny bohater będzie musiał przeżyć noc w trakcie, której atakować będą go kolejne fale przeciwników.

Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem
Alan Wake’s American Nightmare to gra z otwartym światem

wiadomość16 grudnia 2011

Nowa odsłona przygód Alana Wake'a dziać się będzie 2 lata po wydarzeniach z oryginału i wprowadzi do serii otwarty świat - zapowiadany już na samym początku istnienia marki.