Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360
Okładka Alan Wake: The Writer (X360)
OkładkaAlan Wake: The Writer (X360)

Alan Wake: The Writer X360

Drugie rozszerzenie DLC do utrzymanej w klimacie horroru przygodówki akcji studia Remedy Entertainment. Alan Wake: The Writer podejmuje liczne wątki, zarówno z gry podstawowej, jak i pierwszego DLC The Signal.

To jest dodatek do gry Alan Wake.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alan Wake: The Writer Premiera X360

12października2010

producent: Remedy Entertainment wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Alan Wake: The Writer

Alan Wake

Alone in the Dark

Silent Hill: Homecoming

Wkrótce po premierze gry Alan Wake studio Remedy Entertainment ujawniło prace nad pierwszym z planowanych mikrorozszerzeń – The Signal. Drugi dodatek zapowiedziany został niejako „przypadkowo”, gdy jego nazwa pojawiła się w menu menedżera DLC. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom twórcy gry zdecydowali się zrezygnować z trzeciego rozszerzenia. The Writer zamyka więc planowaną serię DLC do Alan Wake jednocześnie ujawniając dalsze plany dotyczące marki.

Fabuła dodatku podejmuje wątki z bazowej gry i pierwszego rozszerzenia – The Signal. O ile jednak wcześniej tytułowy bohater starał się zrozumieć i nadać sens upiornej rzeczywistości w jakiej się znalazł, o tyle w The Writer podejmuje walkę z nękającym go koszmarem. Jego przewodnikiem w dalszym ciągu jest Thomas Zane. Aby przejąć kontrolę nad swoim życiem i pozostać przy zdrowych zmysłach Wake musi odwiedzić znane, a zarazem całkowicie obce miejsca i oprzeć się pokusie poddania się ciemności, która wciąż nawiedza jego myśli.

W porównaniu z bazową grą oraz dodatkiem The Signal, drugie DLC utrzymane jest w znacznie mroczniejszej stylistyce. Otoczenie głównego bohatera przypomina senny koszmar. Twórcy gry chcieli w ten sposób zobrazować, jak bardzo Wake oddalił się od znanego mu bezpiecznego świata i jak groźne jest to, co czai się w jego wnętrzu.

Atmosferę surrealizmu i czającego się w mroku zagrożenia buduje znakomita oprawa wizualna (zwłaszcza doskonała gra świateł) oraz umiejętnie dobrany podkład dźwiękowy. W końcowych fragmentach dodatku The Writer usłyszeć można m.in. piosenkę The Darkest Star zespołu Depeche Mode.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Alan Wake: The Writer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.