Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2011, 21:07

autor: Ender

Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade

Studio Remedy Entertainment zapowiedziało, że w nadchodzącej kontynuacji gry Alan Wake, zatytułowanej American Nightmare, znajdzie się również dodatkowy tryb arcade, w którym główny bohater będzie musiał przeżyć noc w trakcie, której atakować będą go kolejne fale przeciwników.

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszych konkretnych szczegółach dotyczących fabuły i rozgrywki w Alan Wake: American Nightmare. Natomiast dzisiaj, odpowiedzialne za tytuł fińskie studio Remedy Entertainment przedstawiło nowy tryb gry zatytułowany Fight till Dawn, który będzie dodatkiem do głównego wątku fabularnego. Z krótkiego opisu przedstawionego przez dewelopera można wysnuć wniosek, że Fight till Dawn najbardziej przypominać będzie horde mode, znany z wielu gier FPS i TPS. Głównym zadaniem graczy, którzy wcielą się w skórę Alana Wake`a, będzie przetrwanie nocy, w czasie której atakować będą nas następujące po sobie fale coraz silniejszych przeciwników. W trakcie potyczek z wrogami będziemy mieli okazje użyć zarówno klasycznego arsenału znanego z pierwszej części gry jak i zupełnie nowych rodzajów broni. Podczas walki zdobywać będziemy również punkty, które zostaną podliczone po ukończeniu danego poziomu. Nasze ostateczne wyniki porównamy z innymi dzięki sieciowym tablicom rankingowym. Zapowiedzi towarzyszyły nowe screeny z produkcji, które możecie zobaczyć poniżej.

Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade - ilustracja #1
Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade - ilustracja #2
Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade - ilustracja #3

Nowy tryb arcade jest z pewnością namiastką trybu multiplayer, który pozwala pośrednio na rywalizacje między grającymi. Co ciekawe, podobne rozwiązanie zastosowali chociażby twórcy Wiedźmina 2, którzy wprowadzili możliwość walk na arenie, w czasie których sprawdzamy swoje umiejętności w pojedynkach z kolejnymi grupami przeciwników. Działania te jasno pokazują, że deweloperzy i producenci starają się za wszelką cenę wprowadzać pewne elementy rozgrywek sieciowych do gier typowo singleplayerowych, w nadziei na przedłużenie życia tytułu i możliwości oferowania dodatków DLC. Dopóki nowe tryby gry nie wpływają jednak negatywnie na kampanię dla pojedynczego gracza, z pewnością mogą być ciekawym urozmaiceniem rozgrywki.

Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade - ilustracja #4
Alan Wake: American Nightmare z dodatkowym trybem arcade - ilustracja #5

Premierę Alan Wake’s American Nightmare wyznaczono na połowę pierwszego kwartału przyszłego roku. Tytuł pojawi się w usłudze Xbox Live Arcade. W tym samym okresie, z pierwszą częścią gry będą mogli zapoznać się również użytkownicy pecetów.