Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2011, 22:00

autor: Ender

Wystartowała świąteczna wyprzedaż na Steamie

Na Steamie wystartowała właśnie świąteczna wyprzedaż, która trwać będzie nieprzerwanie do pierwszego stycznia. Gracze mogą liczyć na duże obniżki tytułów z katalogów większości deweloperów oraz na konkurs z nagrodami.

Na Steamie rozpoczęła się właśnie świąteczna wyprzedaż, która trwać będzie do 1 stycznia. Poza zniżkami na poszczególne tytuły, przeceniono także tradycyjnie całe katalogi gier poszczególnych producentów i dystrybutorów.

Wystartowała świąteczna wyprzedaż na Steamie - ilustracja #1

Każdego dnia trwania wyprzedaży, możemy liczyć na nowe oferty na wybrane tytuły, które zostaną przecenione nawet o 75 procent. Wśród gier objętych pierwszego dnia promocją znajdziemy między innymi, Metro 2033 za 2,49 euro (ok. 11zł), Singularity za 4,99 euro (ok. 22,50zł), Fable III za 9,99 euro (ok. 45zł), Portal 2 za 5,62 euro (ok. 25,30zł), Rift za 4,99 euro (ok. 22,50zł), Just Cause 2 za 4,99 euro (ok. 22,50zł), dwie pierwsze części Maksa Payne'a po 2,49 euro (ok. 11 zł), a także Amnesia: The Dark Descent za 3,74 euro (ok. 17zł).

Poza indywidualnymi ofertami, obniżono również ceny większości gier z katalogów poszczególnych producentów. Tytuły takich wydawców jak Rockstar, Activison, Square-Enix, Sega, LucasArts, Capcom, Paradox Interactive, 2K, Valve, Paradox Interactive, 1C czy THQ zostały przecenione od 20 do nawet 75 procent, jak w przypadku niektórych tytułów Epic Games. Jak zawsze, jeżeli zdecydujemy się na zakup wszystkich gier z danego katalogu, możemy liczyć na dodatkowe upusty.

Poza zniżkami, Valve przygotowało też specjalną promocję. Każdego dnia przed graczami postawione będą rozmaite zadania, których wykonanie wiązać się będzie przede wszystkim ze zdobywaniem osiągnięć w wyznaczonych grach. Za poprawnie wykonane zadanie otrzymamy wirtualny prezent, którym może być podarek bądź bryłka węgla. Po uzbieraniu siedmiu bryłek będziemy mogli zamienić je na pojedynczy podarek, którym są pełne wersje gier lub kupony zniżkowe. Podarkami i węglem będzie można wymieniać ze swoim znajomymi lub po prostu oddać je w geście przyjaźni. Zdobyte bryłki możemy również zachować do 2 stycznia, kiedy spośród osób posiadających ich największy zapas wylosowanych zostanie ponad 1000 szczęśliwców, którzy liczyć mogą na darmowe gry. Największy prezent otrzyma zwycięzca głównej nagrody, ponieważ będą nim wszystkie tytuły dostępne na Steamie.

Warto jeszcze przypomnieć, że z racji różnicy stref czasowych, oferta na gry z 19 grudnia, będzie obowiązywać dla użytkowników z Polski do godziny 19 dnia następnego.