Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2011, 08:22

autor: DogGhost

Poznaliśmy prawdziwego Deckarda Caina z serii Diablo

Chłopiec Deckard Cain Elder, którego imiona zostały wykorzystane do nazwania jednego z kluczowych bohaterów niezależnych z serii Diablo, podzielił się z innymi graczami swoją interesującą historią.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci niezależnych w serii Diablo jest mędrzec Deckard Cain, towarzyszący głównemu bohaterowi w trakcie krucjaty przeciwko Władcy Piekieł. Dzięki serwisowi Reddit poznaliśmy chłopca, którego imiona zostały wykorzystane do nazwania tego ważnego z punktu widzenia fabuły starca.

Poznaliśmy prawdziwego Deckarda Caina z serii Diablo - ilustracja #1

Firma Blizzard Entertainment swego czasu urządzała konkursy na imiona dla postaci występujących w jej produkcjach. Podobnie postąpiono w przypadku pierwszej odsłony gry RPG akcji Diablo wydanej w 1996 roku. Ojciec Deckarda Caina Eldera był wielkim fanem tytułów tego studia, więc postanowił zgłosić imiona swojego syna (obecnie ma 16 lat). Po kilku miesiącach, ku ogromnemu zdziwieniu jego rodziców, otrzymali przesyłkę, która zawierała list gratulacyjny od Billa Ropera oraz szereg ciekawych gadżetów: koszulkę (jak sam twierdzi w bardzo dużym rozmiarze), kapelusz, pudełko z grą oraz przeszło 30-centymetrową figurkę głównego antagonisty.

Poznaliśmy prawdziwego Deckarda Caina z serii Diablo - ilustracja #2

Dumny gracz postanowił pochwalić się swoją historią i wyjaśnił skąd wzięło się jego interesujące imię i nazwisko: „Moje pierwsze imię pochodzi od nazwiska głównego bohatera filmu Łowca androidów zagranego przez Harrisona Forda, drugie imię to nazwisko panieńskie mojej matki, a nazwisko mam po ojcu.” Niestety użytkownik o pseudonimie blooberrys nie napisał, czy sam również został fanem serii Diablo, ale biorąc pod uwagę powyższą historię jest to jak najbardziej prawdopodobne.

Prawdziwość tych doniesień została potwierdzona przez Micaha Whiple, menedżera do spraw społeczności firmy Blizzard Entertainment, bardziej znanego pod pseudonimem Bashiok.