Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2011, 18:46

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Alan Wake ukaże się na PC w pierwszym kwartale 2012 roku

Wczorajsze spekulacje się potwierdziły. Niemal dwa lata po premierze na Xboksa 360 Alan Wake trafi na komputery osobiste. Pojawiły się już pierwsze szczegóły dotyczące wersji PC.

Wczorajsze spekulacje, dotyczące pojawienia się gry Alan Wake na PC znalazły swoje potwierdzenie w oficjalnej informacji. Produkcja firmy Remedy Entertainment pojawi się na komputerach osobistych w pierwszym kwartale 2012 roku.

Alan Wake ukaże się na PC w pierwszym kwartale 2012 roku - ilustracja #1

Wraz z premierą wersji pecetowej dostępne staną się także The Signal i The Writer, dwa DLC wypuszczone do tej pory na Xboksa 360. Remedy nie zdecydowało jeszcze czy znajdą się one „gratis” w zestawie z grą, czy przyjdzie nam za nie zapłacić. Brakuje także informacji kto zajmie się wydaniem Alana Wake’a na PC. Możemy jedynie domniemywać, że będzie to, podobnie jak w przypadku wersji konsolowej, firma Microsoft.

W wywiadzie dla jednego z zagranicznych serwisów Aki Järvilehto, wiceprezes Remedy oficjalnie potwierdził, że Alan Wake dostępny będzie za pośrednictwem platformy cyfrowej dystrybucji Steam i wspierała będzie Steamworks. Twierdzi, że gra wygląda na PC olśniewająco i zaprzeczył, jakoby wersja przeznaczona na komputery osobiste otrzymać miała jakąkolwiek dodatkową zawartość.

Od pewnego czasu pracownicy studia odpowiedzialnego za Alana Wake’a, wypowiadali się ciepło na temat komputerów osobistych i społeczności związanej z PC. Brakowało jednak rzeczywistych dowodów owej sympatii.

W sieci pojawił się także pierwszy obrazek pochodzący z wersji przeznaczonej na komputery osobiste. Jakość grafiki jest oczywiście wyraźnie wyższa od tej, którą możemy podziwiać w wydanej w maju 2010 roku wersji na Xboksa 360. Czy to jednak wystarczy, aby sprzedać niemal dwuletnią grę?