Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 19:00

Alan Wake na Steamie?

Nieoficjalna lista tytułów, które mają ukazać się w najbliższym czasie na Steamie oraz zapowiedzi pracowników studia Remedy wskazują na to, że gra Alan Wake trafi w końcu także na komputery PC.

Na forum Neogaf pojawiła się lista tytułów, które mają zostać udostępnione na Steamie. Wśród gier użytkownicy serwisu dostrzegli Alana Wake`a, dostępnego w kilku różnych wersjach językowych, w tym również polskiej.

Alan Wake na Steamie? - ilustracja #1

Prawdziwość tych rewelacji może potwierdzać fakt, że już od jakiegoś czasu pracownicy studia Remedy, odpowiadającego za grę, pośrednio zapowiadali komputerowy port przygód Wake`a, wyrażając się ciepło o użytkownikach pecetów i o pracy z tą platformą sprzętową. Ostatnio, Aki Järvilehto w wywiadzie dla fińskiego serwisu YLEX stwierdził, że w najbliższym czasie będzie miał interesujące wieści dla pecetowych fanów.

„Otrzymaliśmy wiele wsparcia ze strony pecetowych graczy i muszę przyznać, że w jakiś niewytłumaczalny sposób zignorowaliśmy to. Zobaczymy czy w niedalekiej przyszłości będziemy mieli jakieś wieści, które zadośćuczynią naszym winom.”

Warto dodać, że początkowo Alan Wake był zapowiedziany jako gra multiplatformowa i miał trafić zarówno do użytkowników Xboksów 360 jak i pecetów. Produkcję drugiej wersji tytułu oficjalnie zawieszono w lutym ubiegłego roku, a powodem tej decyzji, jak twierdził deweloper, była przede wszystkim chęć skupienia się i dopracowania w najdrobniejszych szczegółach konsolowej odsłony gry. Po premierze, mającej miejsce w 2010 roku, wydano jeszcze dwa zestawy DLC, zatytułowane The Signal i The Writer, które jeżeli opisywane plotki okażą się prawdziwe mogą być integralną częścią pecetowego Alana Wake`a.

Wieści te łączą się z zapowiedzią nowej gry z serii pod tytułem Alan Wake’s American Nightmare, która zgodnie z ostatnimi informacjami również ma szansę, by trafić na pecety, o czym szerzej pisaliśmy już wczoraj.