Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2011, 12:22

autor: Hed

Alan Wake’s American Nightmare może trafić na pecety. Znamy szczegóły gry

Znamy nowe informacje o zapowiedzianej w weekend grze Alan Wake’s American Nightmare, czyli kontynuacji przygód tytułowego pisarza, za którą odpowiada studio Remedy (Max Payne). Jeden z producentów tytułu opowiedział o American Nightmare i przyznał, że autorzy chcieliby przenieść swoją serię na pecety.

Twórcy gry Alan Wake’s American Nightmare ze studia Remedy opowiedzieli o szczegółach nowej produkcji, której premiera odbędzie się w 2012 roku na Xbox LIVE Arcade. W American Nightmare scenarzyści nawiązują do takich filmów Quentina Tarantino jak Od zmierzchu do świtu i Pulp Fiction. Co ciekawe, autorzy wspomnieli o możliwości przeniesienia serii Alan Wake na pecety.

Informacje o grze zostały podane przez Akiego Järvilehtoz z Remedy w rozmowie z fińską stroną Ylex (wieści przekazał dalej serwis Rely on Horror). Deweloper marzy o tym, aby wydać nową grę i pierwszego Alan Wake na pecetach i przyznaje, że dotąd ignorowano odzew fanów. Järvilehtoz dodał, że może niedługo pojawią się pozytywne informacje w tym temacie. Przedstawiciel studia wspomniał też o chęci stworzenia następnej odsłony serii – podobno jest ona tylko kwestią czasu.

Oprócz powyższych informacji, które pewnie rozbudziły nadzieje posiadaczy pecetów, dowiedzieliśmy się, że American Nightmare będzie odrębną historią, którą zrozumieją także osoby nie znające pierwszej odsłony serii. Produkcja będzie jednak zawierała sporo wskazówek odnośnie tego, co stało się z Alanem Wake po zakończeniu jego przygody w Bright Falls.

Alan Wake nawiązywał do takich dzieł jak powieści Stephena Kinga oraz serial Lost. American Nightmare ma być utrzymany w duchu dzieł Tarantino. W grze przeniesiemy się do miasta w Arizonie, nawiązującego do słynnej drogi Route 66. Wake ponownie znajdzie się na granicy między rzeczywistością a fikcją – trafi do serialu Night Springs, do którego scenariusze pisał w młodości.

Produkcja znowu zostanie podzielona na epizody serialowe. Remedy zamierza zaserwować szybszą rozgrywkę i nieco więcej akcji. Nie znaczy to jednak, że autorzy zrezygnują z atmosfery znanej z pierwszego Alana Wake’a. Ukończenie nowej przygody zajmie nam kilka godzin i pozwoli odblokować parę dodatków. Jednym z nich jest tryb Fight Till Dawn (walka z falami wrogów).

Alan Wake’s American Nightmare zostanie wydany w pierwszym kwartale 2012 na Xboksie 360 (jako gra Xbox LIVE Arcade). Miejmy nadzieję, że wkrótce do konsolowego wydania dołączą także edycje pecetowe.

  1. Zwiastuny gier ze Spike Video Game Awards
  2. Alan Wake - recenzja gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.