Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360
Okładka Silent Hill: Homecoming (PC)
OkładkaSilent Hill: Homecoming (PC)

Silent Hill: Homecoming

Piąta część cieszącej się ogromną popularnością serii. Tym razem głównym bohaterem jest Alex Shepherd. Wyrusza on na poszukiwania swojego brata, odwiedzając między innymi tytułowe miasteczko Silent Hill.

Przygodowe | TPP | survival horror | przygodowe gry akcji

Silent Hill: Homecoming Premiera

30wrz2008

X360 PS3

6lis2008

PC

producent: Double Helix wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Silent Hill: Homecoming

The Evil Within

Dead Space 3

Resident Evil 6

Silent Hill 5 jest kolejną odsłoną cieszącej się ogromną popularnością serii produktów. Po raz kolejny mamy do czynienia z przygodową grą akcji, utrzymaną w konwencji horroru. Oczywistym wydaje się też być to, że tytuł ten powstał wyłącznie z myślą o pełnoletnich sympatykach gier komputerowych. Piąta odsłona sagi nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do mechaniki rozgrywki. W dalszym ciągu zajmujemy się odwiedzaniem nowej lokacji. Rozwiązujemy mniej lub bardziej złożone zagadki oraz walczymy z przerażającymi stworami, próbując jednocześnie poznać wszystkie szczegóły fabuły. Element ten praktycznie od samego początku istnienia tej serii odgrywał bardzo istotną rolę i nie inaczej jest w tym przypadku. Silent Hill 5 powstał z myślą o posiadaczach dwóch modeli konsol. Mowa tu o Xboxie 360 oraz PlayStation 3. Warto też dodać, iż w międzyczasie saga Silent Hill doczekała się kilku pobocznych produkcji, między innymi arcade’owej strzelanki oraz gry Silent Hill Origins (PSP), pełniącej rolę swoistego prequela.

Bohaterem piątej części Silent Hill jest Alex Shepherd. Mężczyzna ten jest weteranem wojennym. Alex powraca po dłuższej nieobecności w rodzinne strony w celu rozwikłania tajemniczego zniknięcia swojego brata – Joshuy. Główny bohater w trakcie rozgrywki odwiedza dwa różne miasteczka – pojawiające się po raz pierwszy Shepherd’s Glen oraz tytułowe Silent Hill.

Podstawowe założenia zabawy pozostawiono w niezmienionej postaci. Na uwagę zasługuje jednak rozszerzony wachlarz zachowań głównej postaci. Sterowany przez gracza bohater gry dysponuje rozszerzonym system odpalania combosów, czyli sekwencji następujących po sobie uderzeń. Alex potrafi także wykonać nieznane do tej pory ruchy, zarówno o charakterze ofensywnym, jak i defensywnym. Wszystkie te opcje niezbędne są do pokonania stworów pałętających się po uliczkach obu wymienionych wyżej miasteczek. W grze nie zabrakło także znanych z poprzednich odsłon serii zagadek, zmuszających zazwyczaj gracza do wysilenia szarych komórek. Oprawa graficzna Silent Hill 5 doczekała się oczywiście wielu istotnych usprawnień, co nie powinno szczególnie dziwić. Za przygotowanie oficjalnego soundtracku do gry ponownie odpowiedzialny jest Akira Yamaoka.

Ostatnia modyfikacja 9 lutego 2021

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 1766 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Silent Hill: Homecoming cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Silent Hill: Homecoming

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Silent Hill: Homecoming Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PS3
X360
PC