Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2011, 10:30

Wieści ze świata (Kinect, Heroes & Generals, Silent Hill Homecoming) 29/11/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Heroes & Generals, kiepskiej sprzedaży Kinecta w Japonii, starcie bety Legends of Grimrock, a także prośbie studia Robomodo.

Silent Hill Homecoming

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Silent Hill Homecoming. Produkcję studia Double Helix Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Cena to 4,99 euro, czyli ok. 22 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Heroes & Generals

Nieszablonowa, sieciowa gra wojenna Heroes & Generals, oferująca trzy różne modele rozgrywki, będzie mogła poszczycić się ścieżką dźwiękową skomponowaną przez wielokrotnie nagradzanego Jespera Kyda, autora muzyki m.in. do gier z serii Assassin’s Creed. Produkcja duńskiego studia Reto-Moto znajduje się w fazie testów alfa, do których można dołączyć, dzięki regularnie udostępnianym kluczom.

Wieści ze świata (Kinect, Heroes & Generals, Silent Hill Homecoming) 29/11/11 - ilustracja #1

Kinect

Xbox 360 nie radzi sobie najlepiej w Japonii. Nie dziwi więc fakt, że do świadomości mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni nie przebił się również Kinect. Famitsu donosi, że w pierwszym roku sprzedaży Japończycy zakupili jedynie 114 tysięcy kontrolerów. Wyniki na całym świecie są bardziej optymistyczne – dotąd Kinect znalazł ponad 10 milionów nabywców.

Legend of Grimrock

Legends of Grimrock, w którym rozgrywka polegać będzie na przemierzaniu skomplikowanych lochów, nie zostanie wydane w tym roku, ujawnili twórcy ze studia Almost Human Games. Jednocześnie poinformowali o starcie bety, do której – przynajmniej na razie – nie szukają dodatkowych testerów. Poniżej zwiastun poświęcony trwającym testom:

Ron Gilbert/ Double Fine Productions

Ron Gilbert, twórca m.in. Maniac Mansion, Monkey Island i Deathspanka, który od współpracuje ze studiem Double Fine Productions Tima Schafera (Brutal Legend, Stacking), przedstawił na swym blogu pierwsze grafiki koncepcyjne ze swojej najnowszej produkcji. Niestety, nie mógł przy tym ujawnić żadnych szczegółów.

Robomodo

Studio Robomodo z Chicago, znane z gry Tony Hawk: RIDE, liczy na szczodrość fanów. Wsparcie finansowe ma pomóc w ukończeniu nowej gry – Bodoink na Xbox Live Arcade, robiącej użytek z Kinecta. Donatorzy mogą liczyć na darmowe egzemplarze produkcji, wpis na liście płac, a także szansę na nazwanie jednego z Osiągnięć. Do tej pory w akcji, kończącej się za 29 dni, wzięło udział 18 osób. Wpłaciły one na konto Robomodo 510 dolarów.

PlayStation Network

Serwis Gamersthirst przedstawił zrzut ekranu prezentujący rzekomo nowy design PlayStation Network. Autor screena twierdzi, że firma Sony odblokowała dostęp do wersji beta niewielkiej liczbie użytkowników konsoli PlayStation 3. Całość prezentuje się dosyć nieciekawie, co może sugerować, ze mamy do czynienia z oszustwem. Sony jak dotąd nie skomentowało sprawy.

Square Enix

W najnowszym numerze Famitsu firma Square Enix zapowiedziała oficjalnie swoją nową grę z gatunku RPG. Tytuł działa na silniku Unreal Engine 3 (niedawno wydawca podpisał w tej sprawie umowę z Epic Games), powstaje na aktualną generację konsol, choć możliwa jest konwersja na next-geny, a jego producentem jest Ryutaro Ichimura, twórca Dragon Quest IX. Zespół pracujący na grą liczy 35 osób i ciągle rośnie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Combat Mission: Battle for Normandy - Commonwealth Forces

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots

Grotesque Tactics 2: Dungeons & Donuts

Final Fantasy XIII-2

Nuclear Dawn

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Super Mario 3D Land Gramy!

Gramy w Uncharted: Złota Otchłań Gramy!