Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 13:15

autor: Kono

Heroes & Generals - nietypowa, sieciowa gra wojenna od Duńczyków

Duński zespół deweloperski Reto-Moto pracuje nad multiplatformową grą wojenną zatytułowaną Heroes & Generals. Produkcja pozwoli wcielić się w rolę zarówno szeregowców walczących na linii frontu, jak i generałów wydających najważniejsze rozkazy.

Zespół deweloperski Reto-Moto ogłosił, że pracuje nad Heroes & Generals, bardzo nietypową grą sieciową osadzoną w realiach II wojny światowej. Jej wyjątkowość polegać ma na trzech trybach rozgrywki, jakie zaoferuje. Pierwszy stanowić będzie dość klasyczna pecetowa strzelanina FPP, drugi przeglądarkowa gra strategiczna, a trzeci szereg mini-gierek dedykowanych nowoczesnym smartfonom opartym na systemie Android.

Decydując się na udział w wielkiej wojnie w wydaniu studia Reto-Moto, będziemy mogli więc wpłynąć na jej przebieg na trzy sposoby. Najbardziej oczywistym jest bezpośrednia walka z karabinem w rękach w postaci typowego wieloosobowego FPS-a. W tym przypadku zadanie polegać będzie m.in. na przejmowaniu/bronieniu kluczowych punktów na mapie, infiltracji wrogiego terenu i sabotowaniu działań przeciwnika. Osoby biorące udział w rozgrywce na tym poziomie będą mogły prosić o wsparcie graczy spędzających czas w trybie strategicznym.

Wspomniany tryb ma zainteresować miłośników taktycznego podejścia. Pozwoli on graczom na planowanie obrony oraz ataku, a także na wysyłanie posiłków dla osób biorących bezpośredni udział w zmaganiach na polu bitwy. Wszystko to będzie realizowane za pomocą standardowej przeglądarki stron www.

Ostatnim elementem składającym się na Heroes & Generals będą tzw. gry casualowe. Za pośrednictwem smartfonów lub serwisów społecznościowych gracze wesprą swoich znajomych z pola bitwy poprzez dekodowanie tajnych wiadomości wrogiego wywiadu lub prowadzenie ataków powietrznych, wspomagając tym samym zarówno strategów, jak i szeregowych żołnierzy.

Heroes & Generals - nietypowa, sieciowa gra wojenna od Duńczyków - ilustracja #1

Gra będzie obsługiwana przez centralny serwer. Poprzez poczynania w trzech różnych trybach gracze będą wpływać na sytuację całego konfliktu. Finalny produkt będzie wymagał opłacania abonamentu, ale podstawowe elementy gry mają pozostać darmowe. Najprawdopodobniej chodzi tu o testowanie okrojonej wersji produktu przez pewien czas lub dostęp do casualowej części gry. Twórcy tłumaczą to rozwiązanie tym, że mikropłatności mogłyby źle wpłynąć na charakter rozgrywki w Heroes & Generals.

Aktualnie gra znajduje się w pierwszej fazie testów alfa. Większość składowych części tytułu jest grywalna, ale na mniejszą skalę niż w finalnej wersji. Twórcy ciągle pracują nad ulepszaniem poszczególnych elementów (grafika, animacje, dźwięk) i zapraszają kolejne partie graczy do wypróbowania Heroes & Generals. Aby dołączyć do rozgrywki należy wejść na tę stronę, zarejestrować się, a następnie cierpliwie oczekiwać na klucz do wersji alfa. Kolejne kroki zostały opisane tutaj, niestety tylko w języku angielskim.