Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heroes & Generals (PC)
OkładkaHeroes & Generals (PC)

Heroes & Generals PC

Wieloosobowa gra wojenna w realiach II wojny światowej, stanowiąca debiutancką produkcję duńskiego studia Reto-Moto. Na tle konkurencyjnych tytułów Heroes & Generals wyróżnia się trzema trybami rozrywki, z których każdy stanowi de facto odrębną grę.

Akcji | FPP | II wojna światowa | zagraj za darmo | FPS | elementy strategiczne | wojenne | sieciowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes & Generals Premiera PC

23września2016

Steam

23września2016

producent: Reto-Moto wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Heroes & Generals

Medal of Honor: Allied Assault

Battlefield 1942

Foxhole

Heroes & Generals to nieszablonowa gra wojenna przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej w Internecie. Jej wyjątkowość polega na tym, że oferuje graczom trzy odmienne typy rozgrywki. Pierwszy stanowi standardowa strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, drugi to przeglądarkowa gra strategiczna, a trzeci to szereg mini-gier dedykowanych nowoczesnym smartfonom. Tytuł stworzyło duńskie studio Reto Moto, założone przez byłych członków firmy IO Interactive, która stworzyła popularną serię Hitman.

Tytuł twórców z Kopenhagi skupia się przede wszystkim na rozgrywce FPP. Mechaniką przypomina wiele strzelanek i gier MMO obecnych na rynku. Umożliwia więc tworzenie różnych klas postaci (np. snajpera, pilota, czołgisty), kupowanie ekwipunku za pomocą zdobywanych w grze lub nabywanych za prawdziwe pieniądze srebrnych i złotych monet, a następnie wzięcie udziału w starciach na rozległych i zróżnicowanych mapach, zbliżonych rozmiarami do tych z serii Battlefield.

Podczas zabawy w trybie FPP naszym zadaniem jest m.in. na przejmowanie/bronienie kluczowych miejsc na mapach, zdobywanie punktów zaopatrzenia, które umożliwiają odradzanie się bliżej linii frontu, a także infiltrację wrogiego terenu i sabotowanie działań przeciwnika. Twórcy przewidzieli możliwość kierowania różnego rodzaju pojazdami, jak choćby samolotami, czołgami, czy wozami pancernymi, ale także – niespodzianka – rowerami. Zabawa w trybie FPP stawia na współpracę drużynową i oferuje możliwość gry dziesiątkom graczy jednocześnie. Zawiera także wiele elementów stawiających na realizm, jak na przykład określanie siły rzutu, konieczność naprawy pojazdów i broni czy też zmienne warunki pogodowe oraz cykl dnia i nocy.

Elementem, który wyróżnia zabawę w Heroes & Generals od pozostałych gier gatunku, jest przede wszystkim tryb strategiczny. Kierunki natarcia na mapach FPP są określane w oparciu o decyzje podjęte na dwuwymiarowej mapie całego teatru działań wojennych. Jest ona podzielona na małe punkty, połączone liniami zaopatrzenia, które różnią się kolorami w zależności od tego, kto je kontroluje – Alianci lub siły Niemieckie. Za zdobyte w grze wirtualne pieniądze tworzymy i umieszczamy na niej oddziały bojowe różnego rodzaju – od dywizji piechoty, przez jednostki piechoty zmechanizowanej i dywizje pancerne, aż po eskadry myśliwców. Gracz może je następnie wysłać do walki. Po dotarciu do punktu walki, serwer tworzy grę w formacie FPP lub automatycznie rozstrzyga starcie. Osoby biorące udział w rozgrywce na poziomie strzelanki mogą też prosić o wsparcie graczy spędzających czas w trybie strategicznym. W ten sposób sytuacja na froncie cały czas się zmienia i jest niezwykle dynamiczna.

Tryb strategiczny dedykowany jest przede wszystkim miłośnikom klasycznych gier w stylu Hearts of Iron czy Panzer General. Pozwala on na planowanie obrony oraz ataku, a wszystko jest realizowane za pomocą standardowej przeglądarki stron www, gdzie widzimy mapę strategiczną terenu, na jakim prowadzone są działania.

Ostatnim elementem składającym się na Heroes & Generals są tzw. gry casualowe. Za pośrednictwem smartfonów lub serwisów społecznościowych gracze mogą wspierać swoich znajomych z pola bitwy poprzez dekodowanie tajnych wiadomości wrogiego wywiadu lub prowadzenie ataków powietrznych.

Gra jest obsługiwana przez centralny serwer. Poprzez poczynania w trzech różnych trybach gracze wpływają na sytuację całego konfliktu. Heroes & Generals korzysta z formatu free-to-play i oferuje system mikropłatności, pozwalający na wykupywanie dodatkowego złota oraz specjalnych obligacji wojennych, dzięki którym co miesiąc odzyskujemy pewną część zainwestowanej w nie kwoty wraz z doliczonym procentem.

W trybie FPS trójwymiarowania grafika wykonana jest starannie, zawiera dużą ilość szczegółów, jednak nie wykorzystuje najnowszych możliwości pecetów. Tryb strategiczny natomiast oferuje schludną oprawę graficzną w 2D. Za oprawę muzyczną odpowiada Jesper Kyd, znany kompozytor ścieżek dźwiękowych do gier, m.in. Darksiders II.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 2 / 10 na podstawie 1678 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 638 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Heroes & Generals: 12+

Heroes & Generals Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB - Vista/7/8)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7(SP1)/8