Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 14:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (World of Warplanes, Uncharted 2: Among Thieves, Call of Duty: Modern Warfare 3) 23/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o siedemnastym rozszerzeniu do EVE Online, promocyjnym weekendzie w strzelaninie Call of Duty: Modern Warfare 3, darmowych dodatkach do Uncharted 2: Among Thieves, a także beta testach takich gier jak World of Warplanes, Heroes & Generals, World of Mercenaries, czy Mechwarrior Online.

Puzzler World 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Puzzler World 2. Dzieło studia Ideas Pad możecie aktualnie nabyć 80% taniej. Produkcja kosztuje 1,99 euro (ok. 8 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

World of Warplanes

Studio Wargaming.net ogłosiło, że 31 maja rozpoczną się zamknięte beta testy gry World of Warplanes. W pierwszej kolejności zaproszeń doczekają się osoby, które wcześniej zapisały się do testowania wersji alfa. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, wciąż możecie nadrobić zaległości na oficjalnej stronie internetowej.

Wieści ze świata (World of Warplanes, Uncharted 2: Among Thieves, Call of Duty: Modern Warfare 3) 23/5/12 - ilustracja #1

Dead Island

Firma Deep Silver ogłosiła, że gra Dead Island: Game of the Year Edition zadebiutuje w Europie 6 lipca bieżącego roku, a w Stanach Zjednoczonych pojawi się już 26 czerwca. Produkt zawierać będzie podstawową produkcję polskiego studia Techland wraz ze wszystkimi dotychczas wydanymi dodatkami DLC: Bloodbath Arena, Ryder White oraz przepisem na stworzenie broni The Ripper. Dead Island: Game of the Year Edition zakupią posiadacze PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Nintendo 3DS

Firma Enterbrain (wydawca japońskiego magazynu Famitsu) ujawniła, że przenośna konsola 3DS do 20 maja bieżącego roku sprzedała się w liczbie 6 017 206 sztuk w samej Japonii. Barierę 6 milionów udało się pokonać w 65 tygodni od premiery w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie ujawniono, jak obecnie przedstawia się popularność konsoli na całym świecie.

Heroes & Generals

Rozpoczęły się zamknięte beta testy Heroes & Generals – sieciowej strzelaniny osadzonej w realiach II wojny światowej. Jeśli chcecie wziąć w nich udział, musicie zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej. Wtedy pozostaje czekać na ewentualne zaproszenie. Data premiery pełnej wersji produkcji studia Reto-Moto nie jest znana.

Wieści ze świata (World of Warplanes, Uncharted 2: Among Thieves, Call of Duty: Modern Warfare 3) 23/5/12 - ilustracja #2

Dead Island / Thief

W promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia na platformie Steam znalazła się gra Dead Island oraz zestaw Thief Collection. Pozycje możecie aktualnie nabyć odpowiednio za 11,99 euro (ok. 52 zł) oraz 13,49 euro (ok. 58 zł). Oferty zakończą się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

MechWarrior Online

W tym tygodniu rozpoczną się zamknięte beta testy przeglądarkowej gry MechWarrior Online. Chęć udziału możecie zadeklarować na oficjalnej stronie internetowej. Jednocześnie uruchomiono specjalny program pozwalający za 30 lub 60 dolarów (ok. 100 lub 200 złotych) wykupić status konta Veteran lub Elite. Każdy z nich daje określone korzyści nabywcy (m.in. wirtualna waluta do wewnętrznych zakupów, wcześniejszy dostęp do gry oraz profil Premium), o których poczytacie więcej na oficjalnym forum.

EVE Online

Użytkownicy gry EVE Online doczekali się premiery kolejnego darmowego rozszerzenia o nazwie Inferno. Jest to już siedemnasty dodatek do wciąż popularnej produkcji MMO, który ma uczynić ją jeszcze bardziej przyjazną dla początkujących użytkowników, a weterani uzyskają większą kontrolę nad wojnami. Więcej informacji znajdziecie we wcześniejszej wiadomości.

World of Mercenaries

Rozpoczęły się zamknięte beta testy gry World of Mercenaries, do których zapiszecie się na oficjalnej stronie internetowej. Dzieło polskiego studia City Interactive mogą sprawdzać losowo wybrani chętni po wpisaniu klucza za pośrednictwem usługi Steam. Kolejne kody uprawniające do udziału w testach będą rozdawane co jakiś czas nowym grupom użytkowników. Na początek graczom oddano do dyspozycji dwie mapy i tyle samo trybów rozgrywki multiplayer.

Wieści ze świata (World of Warplanes, Uncharted 2: Among Thieves, Call of Duty: Modern Warfare 3) 23/5/12 - ilustracja #3

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu

Studio Tripwire Interactive zapowiedziało, że dodatkowa zawartość wchodząca w skład wersji Game of the Year Edition gry Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu, zostanie udostępniona również w formie darmowej aktualizacji za pośrednictwem usługi Steam. Wśród nowości znajdziemy mapę (Mamayev Kurgan), dwa tryby rozgrywki (Action Mode, Classic Mode) oraz wiele usprawnień w rozgrywce i wydajności. Pełna lista zmian jest dostępna pod tym adresem.

Guild 01

Nietypowa kompilacja czterech produkcji o nazwie Guild 01 jeszcze nie ukazała się na 3DS-a, a japoński magazyn Famitsu już podzielił się informacjami na temat kontynuacji tego tytułu. Nad nową kolekcją pracować będą m.in. takie osobistości jak Keiji Inafune (Mega Man), Kazu Ayabe (My Summer Vacation), Takemaru Abiko, czy Kazuya Asano. Na razie poznaliśmy trzy pozycje wchodzące w skład nowej kompilacji (prawdopodobnie pod nazwą Guild 02) – szczegóły na ich temat znajdziecie m.in. pod tym adresem.

SEGA

Firma SEGA opublikowała za pośrednictwem Twittera zdjęcie, które może zwiastować kolejną grę wydawaną przez japoński koncern. Chociaż nie podano o jaki tytuł może chodzić, to w sieci pojawiły się spekulacje, że będzie to nowa produkcja Rona Gilberta powstająca we współpracy ze studiem Double Fine. Wszystko dlatego, że ujawniony screen pasuje stylistycznie do grafik koncepcyjnych ujawnianych ostatnio przez Rona Gilberta.

Uncharted 2: Among Thieves

Wraz z dzisiejszą aktualizacją usługi PlayStation Network, pięć dodatków DLC do gry Uncharted 2: Among Thieves stanie się darmowych. Mowa o następujących rozszerzeniach: Drake’s Fortune MP Pack, Golden Guns, PlayStation Heroes Skin Pack, Sidekick Skin Pack oraz Siege Expansion Pack. Promocja potrwa do 26 czerwca, więc warto jak najszybciej ściągnąć całą zawartość bez dodatkowych opłat.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Studio Infinity Ward ujawniło za pośrednictwem Twittera, że od dzisiaj do 29 maja posiadacze gry Call of Duty: Modern Warfare 3 będą zdobywać podwójną liczbę punktów doświadczenia w trybie multiplayer. Promocja dotyczy wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Nie podano dokładnej godziny rozpoczęcia lub zakończenia akcji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: