Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 10:02

autor: Aver

Podczas targów E3 poznamy nową grę Rona Gilberta i studia Double Fine

Wybrane redakcje zachodnich serwisów informacyjnych otrzymały zaproszenie na prezentację nowego tytułu Rona Gilberta i studia Double Fine podczas targów E3. Co ciekawe, ma ono formę… puzzle’a. Gra powstaje od 2011 roku i nie jest związana z projektem sfinansowanym na Kickstarterze.

Redakcje niektórych zachodnich serwisów internetowych (jak chociażby Game Trailers) zamieściły na swoich łamach pierwszy obrazek będący zapowiedzią nowej gry Rona Gilberta, nad którą legendarny twórca przygodówek pracuje wraz ze studiem Double Fine. Jest to część zaproszenia na pokaz tytułu, który odbędzie się podczas targów E3 w Los Angeles w dniach 5-7 czerwca.

Podczas targów E3 poznamy nową grę Rona Gilberta i studia Double Fine - ilustracja #1

Obrazek ma formę puzzle’a. Po jego ułożeniu, możemy zobaczyć jak będą wyglądać niektórzy bohaterowie gry oraz jaki styl grafiki zaserwuje nam autor takich kultowych tytułów jak Maniac Mansion czy pierwsze dwie części serii Monkey Island, ostatnimi czasy znany choćby z gry Deathspank.

Podczas targów E3 poznamy nową grę Rona Gilberta i studia Double Fine - ilustracja #2

Gilbert pracuje nad grą od 2011 roku. Jednakże z informacji podanych przez autora jakiś czas temu wiadomo, że wpadł on na pomysł obecnie tworzonego tytułu jeszcze przed rozpoczęciem prac nad Maniac Mansion i jest to gra, „która musiała być zrealizowana”. W produkcji pojawią się minimum dwie grywalne postaci, a także co najmniej jedna tajna, zabójcza broń!

Podczas targów E3 poznamy nową grę Rona Gilberta i studia Double Fine - ilustracja #3

O Double Fine było ostatnio głośno z racji udanej akcji zbiórki pieniędzy na Kickstarterze, która ustanowiła rekord pod względem zebranej sumy pieniędzy i zapewniła Timowi Schaferowi 3,4 miliony dolarów na jego nowy projekt. Gilbert podkreślił, że tytuł nad którym pracuje nie jest związany z grą sfinansowaną w tym popularnym ostatnio serwisie.

Podczas targów E3 poznamy nową grę Rona Gilberta i studia Double Fine - ilustracja #4