Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 11:14

autor: Aver

Czy Path of Exile dorówna serii Diablo? Przekonaj się sam – start weekendowych betatestów już dzisiaj

Dziś w nocy rozpoczną się otwarte betatesty gry akcji RPG w formacie MMO Path of Exile, tworzonej przez studio Grinding Gear Games. Ich zakończenie planowane jest na godzinę 9:00 czasu polskiego w poniedziałek.

Lato RPG-ami akcji stoi. Po premierach Diablo III i Torchlight II, na sierpień zapowiadane jest pojawienie się gry MMORPG Path of Exile, nad którą pracuje nowozelandzkie studio Grinding Gear Games. Już w ten weekend będzie można przyczynić się do współtworzenia tytułu, dzięki jego otwartym betatestom.

Czy Path of Exile dorówna serii Diablo? Przekonaj się sam – start weekendowych betatestów już dzisiaj - ilustracja #1

Ich rozpoczęcie planowane jest na godzinę 2:00 w nocy z piątku na sobotę. Otwarte betatesty zakończą się w poniedziałek o godzinie 9:00 polskiego czasu. Można się na nie zapisywać na oficjalnej stronie tytułu.

Czy Path of Exile dorówna serii Diablo? Przekonaj się sam – start weekendowych betatestów już dzisiaj - ilustracja #2

Autorzy zapowiadają Path of Exile jako RPG akcji w mrocznych klimatach fantasy, w którym wcielamy się w bohatera wygnanego z ojczyzny na nieprzyjazny kontynent Wraeclast. W założeniach twórców produkcja łączy elementy znane z serii Diablo czy Sacred (rzut izometryczny, losowo generowane mapy) z opcjami typowymi dla gier MMO (system tworzenia drużyny, sieciowe rankingi itd.). Gra ukaże się już za nieco ponad dwa miesiące, będzie darmowa i ma oferować system mikropłatności.