Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 maja 2012, 09:50

autor: DogGhost

App Center - pierwsze szczegóły na temat sklepu z aplikacjami w serwisie Facebook

Wkrótce zostanie uruchomiony nowy sklep z aplikacjami w ramach serwisu społecznościwego Facebook. Jego użytkownicy będą mogli nabyć programy na różne platformy sprzętowe w ramach usługi o nazwie App Center.

Serwis Venture Beat ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące sklepu z aplikacjami, który wkrótce pojawi się w serwisie Facebook. Według zapowiedzi, znajdą się w nim zarówno produkty przeznaczone na pecety, jak i na urządzenia mobilne. Usługa ma w założeniu stanowić most między serwisem społecznościowym a platformami pokroju Google Play Store czy App Store.

App Center - pierwsze szczegóły na temat sklepu z aplikacjami w serwisie Facebook - ilustracja #1

W ofercie usługi o nazwie App Center pojawią się darmowe i płatne aplikacje. Potentat na rynku serwisów społecznościowych zamierza wykorzystać swoją przewagę do przyciągnięcia jak największej liczby wydawców oraz potencjalnych kupujących. Oprócz standardowego systemu oceny poszczególnych programów za pomocą gwiazdek, Facebook wykorzysta również rozbudowane narzędzia śledzące aktywność użytkowników. Na podstawie zebranych w ten sposób danych będzie można ocenić, które aplikacje cieszą się dużą popularnością. Co równie istotne, wgląd w zebrane w ten sposób informacje otrzymają również twórcy aplikacji. W założeniu powinno im to pomóc opracować produkty spełniające wymagania konsumentów. Miejmy nadzieję, że to rozwiązanie nie wiąże się z większą ingerencją w prywatność niż miało to miejsce do tej pory.

Zdaniem przedstawiciela grupy Facebook, nowa usługa nie stanie się konkurencją dla funkcjonujących do tej pory platform. Wręcz przeciwnie – App Center będzie dla nich generował dodatkowych klientów. Na przykład, przeglądając gry o zombie na ekranie telefonu z systemem Android, zostaniemy przeniesieni na odpowiednią stronę sklepu Google Play Store.

Powstaje w związku z tym pytanie, jak firma Facebook zamierza zarabiać na nowej usłudze? Obecnie nie znamy żadnych szczegółów na ten temat. Prawdopodobnie właściciel serwisu społecznościowego wyznaczy prowizję od każdej transakcji. Dodatkowe źródło dochodu mogą również stanowić reklamy oraz wirtualna waluta – kredyty. Więcej informacji na temat App Center znajdziecie tutaj i tutaj.