Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONE
Okładka Crimson Dragon (XONE)
OkładkaCrimson Dragon (XONE)

Crimson Dragon XONE

Project Draco

Gra akcji będąca odmianą strzelaniny „na szynach”, w której przejmujemy kontrolę nad potężnym smokiem. Jako jeździec tego niezwykłego stworzenia przemierzamy kolejne krainy i walczymy z przeciwnikami, którzy stają na naszej drodze.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crimson Dragon Premiera XONE

22listopada2013

producent: Grounding Inc. wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crimson Dragon

Panzer Dragoon: Remake

GRIDD: Retroenhanced

Crimson Dragon jest przedstawicielem gatunku tzw. strzelanin „na szynach”, w których możliwości poruszania się mamy ograniczone, a rozgrywka opiera się w głównej mierze na celowaniu i eliminowaniu pojawiających się na ekranie wrogów. W grze dosiadamy potężnego smoka, wraz z którym przemierzamy kolejne lokacje. Głównym producentem tej pozycji jest Yukio Futatsuki, mający na swoim koncie stworzenie podobnej tematycznie serii Panzer Dragoon, ale także dynamicznej zręcznościówki Phantom Dust.

Wcielamy się w jeźdźca potężnego smoka, którym kierujemy ruchami własnego ciała dzięki pełnej integracji z kontrolerem Kinect. Poruszając się w lewo lub prawo możemy lekko skręcać, a szybki ruch w wybraną stronę pozwala wykonać dynamiczny unik pomagający uniknąć ostrzału przeciwników. Z kolei pochylając się do przodu lub do tyłu przemieszczamy się po niezwykłym stworzeniu w taki sposób, by kontrolować jego prędkość lotu. Kolejnych wrogów namierzamy wyciągając rękę w pożądane miejsce, a ruchem nadgarstka skłaniamy swojego podopiecznego do zionięcia ogniem.

Autorzy oddali do dyspozycji kilka rodzajów smoków, które musimy odblokowywać. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi umiejętnościami, w tym nawet tak wymyślne jak laserowy oddech. Swojego stworzenia uczymy dwóch dodatkowych zdolności, karmiąc go odpowiednim pożywieniem. Warto to robić, gdyż podnosimy w ten sposób jego poziom doświadczenia i staje się dzięki temu bardziej skuteczny w walce. Za efektywne działania zdobywamy punkty, a do uprzednio zaliczonych poziomów w każdej chwili możemy wrócić.

Projektując swoje dzieło, deweloper skupił się na oddaniu jak największej widowiskowości powietrznych starć. Dzięki temu oprawa graficzna prezentuje się bardzo ładnie, choć na ekranie nie widzimy w jednej chwili zbyt wielu obiektów. Dużo uwagi poświęcono przede wszystkim modelom smoków, do których nie można się zbytnio przyczepić. Całość prezentuje się jeszcze ciekawiej, kiedy do zabawy zasiądzie trzech graczy w dedykowanym trybie sieciowej kooperacji.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crimson Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Crimson Dragon Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Kinect