Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 21:04

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Crimson Dragon tytułem na wyłączność Xboksa One

Crimson Dragon, duchowy następca Panzer Dragoon, hitu firmy SEGA sprzed wielu lat, będzie jednym z tytułów na wyłączność nowej konsoli Microsoftu – Xbox One. Gra, która początkowo miała wyjść na Xboksa 360, wykorzysta atuty Kinecta.

Crimson Dragon ponownie zapowiedziane, tym razem tylko na Xboksa One! - Crimson Dragon tytułem na wyłączność Xboksa One - wiadomość - 2013-06-10
Crimson Dragon ponownie zapowiedziane, tym razem tylko na Xboksa One!

Jednym z kilkunastu zapowiedzianych tytułów na wyłączność konsoli Xbox One będzie Crimson Dragon, duchowy spadkobierca Panzer Dragoon, produkcji z lat 90. na konsolę Sega Saturn. Za reżyserię nowego projektu odpowiada Yukio Futatsugi, twórca m.in. oryginału z 1995 roku oraz Phantom Dust. Co ciekawe, pierwotnie Crimson Dragon miało wyjść na Xboksa 360, jednak przez ciągle przesuwaną premierę postanowiono wydać grę na nową konsolę koncernu Microsoft. Sterowanie w Crimson Dragon zostanie dostosowane do Kinecta drugiej generacji.

Podczas konferencji, niestety, nastąpiły problemy techniczne, gdyż w trakcie wyświetlania zwiastuna prezentowanej gry studia Grounding Inc. nie było słychać żadnego dźwięku. Na poprawioną wersję materiału wideo musimy jeszcze poczekać.

W grze pojawią się różne rodzaje smoków - Crimson Dragon tytułem na wyłączność Xboksa One - wiadomość - 2013-06-10
W grze pojawią się różne rodzaje smoków

Crimson Dragon to tytuł z gatunku tzw. strzelanin „na szynach” (rail shooter), w którym akcja sprowadzi się wyłącznie do likwidowania celów wyskakujących w trakcie rozgrywki. W grze pokierujemy jeźdźcem dosiadującym smoka. Co ciekawe, do zapowiedzi tytułu doszło już w 2010 roku (pod nazwą kodową Project Draco), a fragmenty z rozgrywki pojawiły się rok temu. Ewentualne różnice możecie zobaczyć, porównując poniższy materiał z tym udostępnionym na dzisiejszej konferencji Microsoftu z okazji targów E3.

Na konferencji nie zdradzono, niestety, żadnej daty premiery. Jeśli do debiutu dojdzie jeszcze w tym roku, to możliwe, że gra będzie jednym z tytułów startowych Xboksa One.