Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXXONE
Okładka Phantom Dust (XBOX)
OkładkaPhantom Dust (XBOX)

Phantom Dust

Trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, opracowana przez Yukio Futatsugiego – twórcę kultowej serii Panzer Dragoon. Akcja przenosi nas do postapokaliptycznego świata przyszłości, w którym powierzchnia planety została spowita tajemniczym dymem.

Akcji | TPP | karciane | elementy strategiczne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phantom Dust Premiera

anulowana

XONE

23wrz2004

XBOX

Gry podobne do Phantom Dust

Scrapland

Advent Rising

MechAssault

Zremasterowana edycja gry Phantom Dust, która ukazała się pierwotnie w 2004 roku na konsoli Xbox i zdobyła popularność dzięki unikalnemu połączeniu kilku gatunków gier: akcji, strategii, RPG oraz karcianki. Za odświeżenie tytułu odpowiadają wewnętrzne studia Microsoftu, zaś nadzór nad przebiegiem prac sprawował sam autor pierwowzoru – Yukio Futatsugi, znany także z kultowego Panzer Dragoon.

Akcja Phantom Dust przenosi nas do postapokaliptycznej rzeczywistości, w której Ziemia spowita została tytułowym tajemniczym pyłem o szkodliwym działaniu, zmuszając ludzkość do zejścia pod powierzchnię. Wśród zwykłych śmiertelników, dotkniętych amnezją na skutek działania pyłu, istnieje jednak grupa tzw. Esperów. Potrafią oni nie tylko kontrolować żywioł, ale także czerpać zeń nadnaturalne zdolności. W grze wcielamy się w jednego z Esperów, który zostaje znaleziony w tajemniczej kapsule, ukrytej głęboko w podziemnych ruinach. W trakcie gry nasz protagonista będzie musiał odkryć szczegóły swojej przeszłości i znaleźć sposób na przywrócenie naturalnego porządku na Ziemi.

Rozgrywka przebiega w kilku zasadniczych fazach. Podczas pobytu w podziemnej metropolii zajmujemy się głównie eksploracją oraz rozmowami z napotykanymi postaciami niezależnymi, którzy zlecają nam kolejne z blisko 200 misji fabularnych. W trakcie eksploracji odsłuchujemy także znalezione skrzynki ze wspomnieniami i odnajdujemy lub nabywamy kolejne zdolności specjalne, symbolizowane przez specjalne karty. Celem realizacji misji przenosimy się na powierzchnię planety, gdzie czeka nas głównie walka z panoszącymi się po Ziemi zmutowanymi stworami. Przebiega ona w sposób charakterystyczny dla gier karcianych, a podczas walki wykorzystujemy zdobyte wcześniej zdolności, podzielone na kilka grup. Wśród nich znajdą się zarówno typowe umiejętności ofensywne i defensywne, jak i takie, dzięki którym zmienimy zdolności przeciwnika, czy zyskamy możliwość latania bądź teleportacji. Wzorem gier RPG, zdobyte umiejętności rozwijamy sukcesywnie w miarę postępów rozgrywki.

Odświeżona wersja Phantom Dust wyróżnia się przede wszystkim w pełni zremasterowaną oprawą graficzną, dostosowaną do standardów HD. Jako, że od premiery oryginału upłynęła ponad dekada, twórcy pokusili się jednak również o kilka zmian w mechanice rozgrywki, aby uczynić ją bliższą współczesnym produkcjom i trendom. Podobnie jak w pierwowzorze, nie zapomniano także o trybie wieloosobowym, w którym na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem Xbox Live może zmierzyć się czwórka graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe Phantom Dust: 12+

Phantom Dust Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
XBOX
XONE