Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 20:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Phantom Dust - remake gry z pierwszego Xboksa ukaże się na XONE

Firma Microsoft zapowiedziała grę Phantom Dust na konsolę Xbox One. Będzie to remake kultowej w pewnych kręgach produkcji z pierwszego Xboksa. Tytuł otrzyma zupełnie nową oprawę graficzną i zmienioną mechanikę rozgrywki.

Jedną z większych niespodzianek podczas konferencji firmy Microsoft okazała się być zapowiedź nowej odsłony Phantom Dust. „Jedynka” była ekskluzywną dla pierwszego Xboksa produkcją, która ukazała się w Japonii w 2004 roku. Nowa część pojawi się wyłącznie na Xboksie One, jednak nie ujawniono ani daty premiery, ani żadnych konkretnych informacji. Zapewniono jedynie, że ma to być „nowa wersja ukochanego klasyka, z nową rozgrywką i oprawą graficzną”. Zaprezentowano także powyższy zwiastun, na którym możemy obejrzeć walkę dwóch postaci. Niestety nie zawiera on fragmentów rozgrywki.

Pierwsze Phantom Dust było zręcznościową grą akcji z elementami gatunku RPG i karcianki. Akcja rozgrywała się w postapokaliptycznym świecie, po którym panoszyły się różne stwory, a całość skąpana była w tytułowym dymie, obdarzającym wybranych ludzi specjalnymi mocami. Gracz wcielał się w jedną z takich osób, która brała udział w epickiej przygodzie.