Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 21:25

autor: Tomasz "Sting" Chmielik

Znamy cenę i datę premiery konsoli Xbox One! [aktualizacja]

Microsoft potwierdził datę premiery Xboksa One na listopad tego roku oraz jego cenę. Będzie on kosztował w Europie 499 euro (2099 złotych). W Polsce konsola pojawi się niestety dopiero w 2014 roku.

Znamy cenę i datę premiery konsoli Xbox One! [aktualizacja] - ilustracja #1

Znamy cenę konsoli Xbox One, która to pojawi się na rynku już w listopadzie tego roku. Będzie ona kosztowała 499 dolarów w Stanach Zjednoczonych i 499 euro w większości krajów europejskich. Na terytorium Wielkiej Brytanii jej cena wyniesie bowiem 429 funtów. Polskim graczom przyjdzie więc za nią zapłacić 2099 złotych (cena za muve.pl).

Biuro prasowe Microsoft Polska oficjalnie potwierdziło, że wśród 21 rynków, na których zadebiutuje w listopadzie Xbox One, nie będzie rynku polskiego. Planowana data premiery konsoli w naszym kraju to rok 2014. Szkoda.

Każdy zestaw Xbox One zawierał będzie:

  • Konsolę z 500GB twardego dysku, napędem Blu-ray i wbudowanym Wi-Fi,
  • nowego Kinecta,
  • jeden bezprzewodowy pad,
  • 14-dniowy okres próbny usługi Xbox Live Gold.
Polscy gracze będą musieli poczekać na nowego Xboxa do 2014 roku. - Znamy cenę i datę premiery konsoli Xbox One! [aktualizacja] - wiadomość - 2013-06-11
Polscy gracze będą musieli poczekać na nowego Xboxa do 2014 roku.

Osoby, które zarezerwują wcześniej ekskluzywne, limitowane edycje Xbox One Day One gier ukazujących się w dniu premiery nowej konsoli Microsoftu otrzymają:

  • Ryse: Son of Rome – ekskluzywną mapę dla rozgrywki wieloosobowej i miecz z bonusowymi statystykami,
  • Forza Motorsport 5 – dostęp do czterech, maksymalnie podrasowanych w swoich klasach samochodów,
  • Kinect Sport Rivals – wyjątkowy ekwipunek sportowy, który wyróżni ich zawodników spośród reszty,
  • Dead Rising 3 – dodatki Frank West and Chuck Greene Tribute Packs.

Na dzień dzisiejszy nie wiemy, czy limitowane edycje gier będą dostępne w Polsce. Wiemy natomiast, że biją one rekordy popularności na stronie Amazon.com. Jak poinformował nas John Love, kierownik działu US Video Games & Software portalu Amazon.com, w przeciągu pierwszych czterech godzin dostępności wersji gier Xbox One Day One w przedsprzedaży, rozeszła się większość z nich. Jeżeli wiec jesteście zainteresowani zakupem, być może warto odwiedzić stronę sklepu.

Na konferencji Microsoftu nie podano dokładnej dziennej daty premiery konsoli.