Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2013, 22:42

autor: Tomasz "Sting" Chmielik

EA pokazało gameplay z Plants vs. Zombies: Garden Warfare

EA Games pokazało gameplay z nowej gry studia PopCap Games, Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Tym razem zmierzymy się w hordami zombie, grając m. in. w czteroosobowym tower defensie.

Na odbywającej się właśnie na targach E3 konferencji EA Games, studio PopCap Games pokazało gameplay ze swojej nowej gry Plants vs. Zombies: Garden Warfare. Gra trafi początkowo na konsolę Xbox One, później zaś również na Xboksa 360, PS3, PS4 i komputery osobiste.

EA pokazało gameplay z Plants vs. Zombies: Garden Warfare - ilustracja #1

Z czterominutowej rozgrywki mogliśmy dowiedzieć się, że Garden Warfare będzie wieloosobową grą łączącą klasyczny tower defense z shooterem TTP, w której przyjdzie nam bronić ogrodu przez hordami nieumartych m. in. w czteroosobowym trybie kooperacji. Gracze będą mogli wybierać spośród kilku klas roślin. Każda z nich posiadała będzie własną, unikalną zdolność –słonecznik będzie mógł na przykład leczyć rośliny kontrolowane przez innych graczy. Starcia z zombiakami obejrzymy z perspektywy trzeciej osoby. W grze pojawią się również bossowie, z którymi będziemy musieli zmierzyć się podczas ostatniej fali wrogów każdego etapu. Na pokazie zaprezentowano dwóch z nich – Disco Zombie i The Gargantuana.

Wyprodukowana na silniku graficznym Frostbite Engine 3 gra pozwoli również na dwudziestoczteroosobowy tryb bitwy, podczas którego gracze będą mogli opowiedzieć się po stronie zarówno roślin, jak i zombie. Dodatkowo będą oni mogli spersonalizować ich wygląd za pomocą setek przedmiotów i innych modyfikacji.

A wszystko to na dziesięciu wieloosobowych polach bitew.

To dobry czas dla marki Plants vs. Zombies. Nie dawno ukazały się Plants vs. Zombies Adventures, a w połowie lipca dołączą do nich długo oczekiwane przez wszystkich fanów Plants vs. Zombies 2: It’s About Time. Przewidywana data premiery Garden Warfare to wiosna 2014 roku.

EA pokazało gameplay z Plants vs. Zombies: Garden Warfare - ilustracja #2

Na zakończenie pokazu dyrektor kreatywny PopCap Games John Vehey zapowiedział krótko również inny tytuł studia – Peggle 2.