Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2015, 11:07

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Plants vs. Zombies: Garden Warfare ma już 8 milionów graczy

Firma PopCap Games pochwaliła się, że strzelanka Plants vs. Zombies: Garden Warfare na konsole Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 i PlayStation 3 oraz komputery PC ma już 8 milionów graczy.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare przyciągnęło do siebie wielu miłośników roślin i zombie. - Plants vs. Zombies: Garden Warfare ma już 8 milionów graczy - wiadomość - 2015-11-24
Plants vs. Zombies: Garden Warfare przyciągnęło do siebie wielu miłośników roślin i zombie.

Firma PopCap Games opublikowała nową infografikę poświęconą zwariowanej strzelance Plants vs. Zombies: Garden Warfare z 2014 roku. Okazuje się, że produkcja może się pochwalić 8 milionami graczy, przy czym warto zwrócić uwagę na adnotację widoczną na samym dole. Stwierdzono w niej, że wliczono tu zarówno faktyczną sprzedaż tytułu, jak i „oferty promocyjne”. Oznacza to, że zapewne wzięto pod uwagę także osoby korzystające z usługi EA Access (tylko na konsoli Xbox One), w której gra dostępna jest od dłuższego czasu, oraz ludzi bawiących się produkcją przez 48 godzin w ramach okresu testowego (tylko na PC). Ciężko więc stwierdzić, ile tak naprawdę sprzedano egzemplarzy. Wiemy jedynie, że na samych Xboksach rozeszło się ponad milion kopii.

Z pozostałych ciekawostek warto jeszcze wspomnieć, że do tej pory rozegrano 1,4 miliarda meczów, w których zginęło 7 miliardów zombie. Pozostałe informacje znajdziecie poniżej.

Infografika Plants vs. Zombies: Garden Warfare / Źródło: PopCap Games.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka TPP
  • Deweloper: PopCap Games
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: luty (X360, XOne), czerwiec (PC), sierpień (PS3, PS4) 2014 roku

Jak widać, Plants vs. Zombies: Garden Warfare cieszy się sporą popularnością. Nie dziwi więc, że w przyszłym roku, a dokładniej pisząc 23 lutego, użytkownicy konsol PlayStation 4, Xbox One i komputerów PC doczekają się kontynuacji, zatytułowanej po prostu Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2. Produkcja została zapowiedziana podczas tegorocznych targów E3 i będzie oczywiście opierać się na bardzo podobnych zasadach, co część pierwsza. Możemy jednak liczyć na nowe tryby, w tym Herbal Assault dla 24 osób i Graveyard Ops (co-op dla 4 zombie). Pojawią się także kolejne postacie, mapy itd.