Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2015, 11:33

autor: Adrian Werner

Helldivers trafi na pecety 7 grudnia

Studio Arrowhead poinformowało, że pecetowa wersja strzelanki Helldivers trafi do sprzedaży 7 grudnia tego roku. Ruszyła także sprzedaż dwóch edycji przedpremierowych.

Kilka tygodni temu znane z takich gier jak Magicka, Gauntlet czy The Showdown Effect studio Arrowhead poinformowało o zamiarze skonwertowania na pecety swojego konsolowego projektu zatytułowanego Helldivers. Wtedy ograniczono się jedynie do stwierdzenia, że edycja komputerowa zadebiutuje w grudniu tego roku. Teraz twórcy podali konkretniejszą datę – 7 grudnia. Wydanie na PC ma zawierać podstawową wersję gry oraz trzy darmowe dodatki DLC. W serwisie Steam można już nabyć preordery, które dostępne są w dwóch wariantach:

  1. Vanguard Edition (za 19,99 euro, czyli ok. 85 złotych) – zawiera grę wraz z darmowymi DLC plus płatny dodatek Ranger Pack.
  2. Digital Deluxe Edition (za 29,90 euro, czyli ok. 127 zł) – gra wraz z darmowymi dodatkami plus czternaście płatnych DLC.

Posiadacze preorderów będą mogli także rozpocząć zabawę w pecetowe Helldivers trzy dni przed premierą.

Przypomnijmy, że Helldivers zadebiutowało na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Playstation 3 w marcu tego roku. Gra została ciepło przyjęta przez recenzentów, uzyskując średnią ocen (wg serwisu Metacritic) na poziomie 81%. Pecetowcy od dnia ujawnienia projektu liczyli na konwersję, gdyż wszystkie wcześniejsze produkcje studia Arrowhead ukazały się na komputery. Ponadto bogate doświadczenie deweloperów sprawia, że możemy liczyć na wysoką jakość techniczną wydania na PC.

Helldivers to oldskulowa strzelanka, w której gracze wcielają się w członków oddziału specjalnego, na barki których spada obowiązek uratowania Ziemi. Produkcja nastawiona jest głównie na tryb kooperacyjny, w którym czterech graczy łączy siły przeciwko hordom wrogów sterowanych przez sztuczną inteligencję. Przewidziano także opcję samotnej zabawy i w takim wypadku kontrolę nad towarzyszami broni przejmuje SI.

Ciekawym aspektem gry jest fakt, że autorzy zbierają dane ze wszystkich rozgrywek i na tej podstawie kształtują przebieg całego konfliktu oraz misje pojawiające się w dodatkach. W ten sposób to sami gracze, poprzez własne zwycięstwa i porażki, wpływają na dalszy rozwój fabuły.

  1. Helldivers – oficjalna strona gry