Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Showdown Effect (PC)
OkładkaThe Showdown Effect (PC)

The Showdown Effect PC

Wieloosobowa platformówka, w której wcielamy się w wojowników z różnych okresów historycznych. Śmiałkowie stają do walki na arenach i korzystają z wyjątkowo zróżnicowanego uzbrojenia. Produkcja nawiązuje do wielu klasycznych filmów akcji i jest podana w humorystyczny sposób.

Akcji | platformówki | 2D | strzelanki

The Showdown Effect Premiera PC

5marca2013

producent: Arrowhead Game Studios wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Showdown Effect

Minecraft

Terraria

Swords & Soldiers

The Showdown Effect to wieloosobowa platformówka 2,5D, nawiązująca do filmów akcji z lat 80. i 90. XX wieku. Produkcja została przygotowana przez studio Arrowhead Game, znane z bardzo popularnej i pomysłowej serii Magicka.

W The Showdown Effect starano się oddać klimat najbardziej niesamowitych scen z klasycznych filmów akcji. Gracze wcielają się w wojowników pochodzących z różnych okresów historycznych, aby stanąć do walki na śmierć i życie na wielopoziomowych arenach. Tak skonstruowana fabuła pozwoliła twórcom umieścić w grze zarówno średniowiecznych rycerzy, jak i futurystycznych policjantów. W akcji oglądamy więc strzelby, patelnie, miecze świetlne, karabiny, granaty, katany i mnóstwo innych, zwariowanych rodzajów broni.

Od strony samej rozgrywki, The Showdown Effect jest połączeniem platformówki ze strzelanką. Autorzy stworzyli proste i wygodne sterowanie oraz mnóstwo technik eliminowania przeciwników (wspomniany arsenał). To sprawia, że zabawa jest wciągająca. Dodatkowo, gracze biorący udział w potyczkach, odblokowują różne nagrody. Na potrzeby gry przygotowano kilka trybów rozgrywki, w których może wziąć udział maksymalnie osiem osób.

The Showdown Effect zachwyca świetnymi i płynnymi animacjami oraz soczystą oprawą wizualną. Producent nawiązuje w grze do klasycznych filmów akcji, co stanowi atrakcję dla graczy, którzy wychowali się na takim kinie. W produkcji nie brakuje też specyficznego poczucia humoru, znanego z poprzedniego dzieła studia Arrowhead Game (Magicka).

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-8  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Showdown Effect

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

The Showdown Effect Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 460 GTX lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
  • łącze internetowe