Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Showdown Effect (PC)

The Showdown Effect PC

Wieloosobowa platformówka, w której wcielamy się w wojowników z różnych okresów historycznych. Śmiałkowie stają do walki na arenach i korzystają z wyjątkowo zróżnicowanego uzbrojenia. Produkcja nawiązuje do wielu klasycznych filmów akcji i jest podana w humorystyczny sposób.

Akcji | platformówki | 2D | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka The Showdown Effect (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5marca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Showdown Effect to wieloosobowa platformówka 2,5D, nawiązująca do filmów akcji z lat 80. i 90. XX wieku. Produkcja została przygotowana przez studio Arrowhead Game, znane z bardzo popularnej i pomysłowej serii Magicka.

W The Showdown Effect starano się oddać klimat najbardziej niesamowitych scen z klasycznych filmów akcji. Gracze wcielają się w wojowników pochodzących z różnych okresów historycznych, aby stanąć do walki na śmierć i życie na wielopoziomowych arenach. Tak skonstruowana fabuła pozwoliła twórcom umieścić w grze zarówno średniowiecznych rycerzy, jak i futurystycznych policjantów. W akcji oglądamy więc strzelby, patelnie, miecze świetlne, karabiny, granaty, katany i mnóstwo innych, zwariowanych rodzajów broni.

Od strony samej rozgrywki, The Showdown Effect jest połączeniem platformówki ze strzelanką. Autorzy stworzyli proste i wygodne sterowanie oraz mnóstwo technik eliminowania przeciwników (wspomniany arsenał). To sprawia, że zabawa jest wciągająca. Dodatkowo, gracze biorący udział w potyczkach, odblokowują różne nagrody. Na potrzeby gry przygotowano kilka trybów rozgrywki, w których może wziąć udział maksymalnie osiem osób.

The Showdown Effect zachwyca świetnymi i płynnymi animacjami oraz soczystą oprawą wizualną. Producent nawiązuje w grze do klasycznych filmów akcji, co stanowi atrakcję dla graczy, którzy wychowali się na takim kinie. W produkcji nie brakuje też specyficznego poczucia humoru, znanego z poprzedniego dzieła studia Arrowhead Game (Magicka).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-8  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do The Showdown Effect

Klasyfikacja PEGI The Showdown Effect

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Showdown Effect

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 460 GTX lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
  • łącze internetowe
Demo The Showdown Effect, nowej gry autorów serii Magicka, jest już dostępne na Steamie
Demo The Showdown Effect, nowej gry autorów serii Magicka, jest już dostępne na Steamie

wiadomość8 marca 2013

Na największej platformie cyfrowej dystrybucji, czyli Steam, ukazało się demo najnowszej gry twórców Magicki - The Showdown Effect. Pełną wersję produkcji można nabyć od kilku dni za około 40 zł.

Wieści ze świata (Tomb Raider, The Showdown Effect, Temple Run 2) 1/2/13
Wieści ze świata (Tomb Raider, The Showdown Effect, Temple Run 2) 1/2/13

wiadomość1 lutego 2013

Dziś piszemy m.in. o komiksie Tomb Raider: The Beginning, beta testach The Showdown Effect, ogromnej popularności gry Temple Run 2, a także zapowiedzi nowej odsłony serii Madden NFL. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

 The Showdown Effect, nowa gra twórców Magicka, zadebiutuje w marcu 2013 r.
The Showdown Effect, nowa gra twórców Magicka, zadebiutuje w marcu 2013 r.

wiadomość19 grudnia 2012

Paradox Interactive ogłosiło, że The Showdown Effect, czyli nowa gra twórców Magicka, zadebiutuje w marcu przyszłego roku. Uruchomiono również zapisy na beta testy i wypuszczono nowy zwiastun.

Paradox Interactive zapowiedział trzy nowe tytuły – jeden z nich tworzą autorzy Magicka
Paradox Interactive zapowiedział trzy nowe tytuły – jeden z nich tworzą autorzy Magicka

wiadomość6 marca 2012

Paradox Interactive pokazał trzy nowe gry, wśród których jest The Showdown Effect, czyli nowa produkcja studia Arrowhead Game, znanego z dobrze przyjętej serii Magicka.