Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Gauntlet (2014) (PC)

Gauntlet (2014) PC

Uwspółcześniony remake legendarnego dungeon crawlera, którego pierwsza wersja ukazała się jeszcze w 1985 roku. Gra doczekała się mniej lub bardziej udanych naśladowców oraz kilku kontynuacji, dostępnych na niemal wszystkich platformach sprzętowych.

Zręcznościowe | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja

PC Windows
Okładka Gauntlet (2014) (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2014

Gauntlet to kolejna odsłona kultowej serii gier typu dungeon crawler, zapoczątkowanej przez firmę Atari w 1985 roku na automatach. Tym razem za projekt odpowiada zespół Arrowhead Game Studios, znane z popularnej produkcji Magicka, a sam tytuł przeznaczony jest do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji.

W grze wcielamy się w śmiałków przemierzających lochy zamieszkiwane przez niebezpieczne stwory i duchy. Gracz przejmuje kontrolę nad jednym z wojowników, należącym do wybranej klasy postaci (Warrior, Valkyrie, Elf oraz Wizard). Każdy z nich charakteryzuje się różnymi mocami i umiejętnościami, np. Wojownik świetnie radzi sobie w walce wręcz, a Magik doskonale włada magią. Herosi muszą stawić czoła rozmaitym przeciwnikom – od duchów i demonów, aż po wielkie pająki i żywe szkielety. Jednym z najważniejszych elementów Gauntlet są zmagania w ramach kooperacji maksymalnie czterech graczy. Twórcy zatroszczyli się o możliwość zabawy przez Internet lub w ramach lokalnej współpracy.

Całość została okraszona prostą i przyjemną oprawą graficzną, utrzymaną w klimatach oryginalnej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Gauntlet (2014)

Klasyfikacja PEGI Gauntlet (2014)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Gauntlet (2014)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 460 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8.1
Gauntlet otrzyma nowy tryb i szereg poważnych zmian
Gauntlet otrzyma nowy tryb i szereg poważnych zmian

wiadomość24 maja 2015

Studio Arrowhead ujawniło, że pracuje nad dużą aktualizacją gry Gauntlet. Produkcja, która zadebiutowała na komputerach PC w 2014 roku, otrzyma za jakiś czas zupełnie nowy tryb zabawy oraz szereg poważnych zmian.

Gauntlet - nowa wersja klasyka z automatów już dostępna
Gauntlet - nowa wersja klasyka z automatów już dostępna

wiadomość24 września 2014

Do sprzedaży trafiła gra Gauntlet, kolejna odsłona serii, którą zapoczątkowała firma Atari w 1985 roku na automatach. Odświeżona wersja tego klasyka prezentuje praktycznie niezmienioną formułę rozgrywki, oprawioną nowoczesną grafiką.

Gauntlet przesunięte na 23 września; zobacz zwiastun z rozgrywką
Gauntlet przesunięte na 23 września; zobacz zwiastun z rozgrywką

wiadomość28 sierpnia 2014

Nowe wcielenie kultowego dungeon crawlera Gauntlet ukaże się 23 września w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC. Pierwotnie tytuł miał trafić na rynek 20 dni wcześniej, ale twórcy potrzebują jeszcze kilkunastu dni na dopieszczenie projektu. W ramach pocieszenia opublikowano nagranie z fragmentami rozgrywki.

Gauntlet ukaże się 3 września. Znamy wymagania sprzętowe
Gauntlet ukaże się 3 września. Znamy wymagania sprzętowe

wiadomość20 maja 2014

Dzięki karcie gry Gauntlet w sklepie Steam poznaliśmy datę premiery i wymagania sprzętowe nowego wcielenia kultowego dungeon crawlera. Tytuł ukaże się 3 września na komputerach PC. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej.

Gauntlet - zapowiedziano nową odsłonę kultowej serii dungeon crawlerów
Gauntlet - zapowiedziano nową odsłonę kultowej serii dungeon crawlerów

wiadomość17 marca 2014

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała nowa odsłonę kultowej serii gier Gauntlet. Tytuł wyprodukowany przez studio Arrowhead Game ukaże się latem w sklepie Steam i zaoferuje cztery klasy postaci, kooperację off- i online, zwiedzanie lochów, emocjonującą walkę z rożnymi przeciwnikami, itd.