Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 13:27

autor: Góral

Gauntlet ukaże się 3 września. Znamy wymagania sprzętowe

Dzięki karcie gry Gauntlet w sklepie Steam poznaliśmy datę premiery i wymagania sprzętowe nowego wcielenia kultowego dungeon crawlera. Tytuł ukaże się 3 września na komputerach PC. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że produkcja zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej.

W marcu bieżącego roku zapowiedziano Gauntlet, czyli nowe wcielenie kultowego dungeon crawlera z 1985 roku, tworzone przez zespół Arrowhead Game (autorzy gry Magicka). Od tamtego czasu nie otrzymaliśmy kolejnych informacji, jednak w sklepie Steam pojawiła się karta tej produkcji, dzięki czemu poznaliśmy jej wymagania sprzętowe oraz dowiedzieliśmy się, że ukaże się 3 września w pełnej polskiej wersji językowej. Niestety nie ujawniono nowych szczegółów dotyczących rozgrywki. W opisie produkcji widnieją te same ogólniki mówiące o klasycznej zabawie w kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Gracze będą mogli wybierać spośród kilku postaci (Wojownik, Walkiria, Elf i Czarodziej), a podczas przygody napotkamy nie tylko kolejnych przeciwników, ale także rozmaite pułapki. Nowy Gauntlet ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych oraz Steam Machines.

Gauntlet ukaże się 3 września. Znamy wymagania sprzętowe - ilustracja #1

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2.4 GHz Dual Core,
  • Karta grafiki: obsługująca DirectX 10 z 512 MB pamięci (NVIDIA GeForce 9800 / ATI Radeon HD 2600 XT),
  • Pamięć: 4 GB RAM,
  • Dysk twardy: 2 GB wolnego miejsca,
  • System operacyjny: Windows Vista / Windows 7.

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: 2.4 GHz Dual Core,
  • Pamięć: 4 GB RAM,
  • Karta grafiki: obsługująca DirectX 10 z 1 GB pamięci (NVIDIA 460 / AMD Radeon 5870).

Oryginalny Gauntlet ukazał się w 1985 roku na automatach, a po jakimś czasie został przeniesiony na komputery osobiste, konsole stacjonarne (NES, Mega Drive) i inne urządzenia. Do tej pory ukazało się kilka części serii, przy czym ostatnia, Gauntlet: Seven Sorrows, trafiła na rynek w 2005 roku.