Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 13:33

autor: qjin

The Forest w Steam Early Access tydzień później

Studio Endnight Games poinformowało o opóźnieniu wydania gry The Forest w usłudze Steam Early Access. Gracze, którzy złożą zamówienie przedpremierowe, otrzymają dostęp do wczesnej wersji tytułu nieco ponad tydzień później, niż pierwotnie zakładali twórcy. Przyczyną są problemy techniczne, z którymi producent nie uporał się na czas.

The Forest ma być symulatorem przetrwania na tajemniczej, budzącej grozę wyspie - The Forest w Steam Early Access tydzień później - wiadomość - 2014-05-20
The Forest ma być symulatorem przetrwania na tajemniczej, budzącej grozę wyspie

Do niedawna The Forest miało trafić do programu Steam Early Access 22 maja tego roku, ale nie uda się dotrzymać złożonej w marcu obietnicy. Studio Endnight Games, które wcześniej znaliśmy pod szyldem SKS Games, ujawniło, że obiecujący survival horror w konwencji FPP pojawi się w ramach usługi wczesnego dostępu na platformie firmy Valve przeszło tydzień później – 30 maja. Autorzy odkryli problemy, które wymagają reakcji jeszcze przed opublikowaniem wersji alfa, a co za tym idzie – potrzebują dodatkowych dni na doszlifowanie produkcji. Na szczęście obsuwa nie jest znacząca.

Kupując grę z wczesnym dostępem, otrzymacie również finalny produkt po jego premierze. Warto wspomnieć o tym, że The Forest powinno wystartować z najniższego możliwego pułapu cenowego (ok. 15 dolarów), gdyż zazwyczaj w tytułach udostępnionych w ramach Steam Early Access kwota, jaką żąda producent, rośnie z każdą kolejną wersją. Wyjątkiem są produkcje sfinansowane na Kickstarterze, które są na początku tak drogie, bo obniżanie ceny byłoby zagraniem nie fair w stosunku do osób wspierających je na wspomnianej platformie crowdfundingowej.

Premiera pełnej wersji The Forest ma odbyć się jeszcze w tym roku, ale dokładną datę poznamy zapewne dopiero, jak twórcy uznają, że dadzą radę ją dotrzymać. Duży wpływ na to będzie miał udział graczy w programie Steam Early Access, który zachęca do dzielenia się spostrzeżeniami na temat gry i wspierania producentów na etapie produkcyjnym.