Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2014, 13:14

autor: Orbech

The Forest – survival horror od 22 maja w ramach Steam Early Access

Studio Endnight Games ujawniło, że gra The Forest pojawi się w wersji alfa, w ramach usługi Steam Early Access 22 maja. Poza tym firma wypuściła zwiastun, na którym możemy zobaczyć m.in. nowy rodzaj przeciwników, mechanikę budowania oraz działanie pułapek.

The Forest to świetnie zapowiadający się sandboksowy survival horror, tworzony przez niezależne studio Endnight Games. - The Forest – survival horror od 22 maja w ramach Steam Early Access - wiadomość - 2014-03-20
The Forest to świetnie zapowiadający się sandboksowy survival horror, tworzony przez niezależne studio Endnight Games.
The Forest w skrócie:
  • grę tworzy niezależne studio Endnight Games,
  • tytuł jest survival horrorem w otwartym świecie, którego akcję oglądamy z widoku pierwszej osoby,
  • gra jest symulacją przetrwania. Musimy zadbać o znalezienie pożywienia i schronienia, a w nocy odpychać ataki hordy kanibali,
  • 22 maja 2014 roku gra pojawi się w usłudze Steam Early Access.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów survival horroru, którzy z niecierpliwością czekają na nową grę studia Endnight Games – The Forest. Jak wynika z wiadomości opublikowanej na oficjalnej stronie tytułu, pojawi się on na platformie Steam w ramach usługi Wczesnego Dostępu 22 maja. Oprócz tego deweloperzy pokazali bardzo klimatyczny zwiastun, na którym możemy zauważyć kilka ciekawych rzeczy. Przede wszystkim, pokazano nowy rodzaj przeciwników – dziwne, mackowate monstra. Na filmiku możecie również dojrzeć mechanikę budowania, która przywodzi na myśl grę Minecraft, a także działanie pułapek. Poza tym pokazano łowienie ryb i inne czynności, jakie pomogą nam w przeżyciu, jak choćby zbudowanie fortu. Nie daje to jednak stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, co widać na zwiastunie, gdy horda przeciwników osacza protagonistę. Wygląda na to, że jest na co czekać i dostaniemy mocny survival horror z krwi i kości. Zobaczymy już w maju, czy The Forest okaże się dobrą grą, a na razie zerknijcie na poniższy zwiastun.

W The Forest wcielimy się w nienazwanego mężczyznę, który jako jedyny przeżyje katastrofę samolotu pasażerskiego. Bohater trafi na tajemniczą, pozornie bezludną wyspę, na której przyjdzie mu zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Gracz będzie musiał zadbać o znalezienie schronienia i pożywienia dla postaci, a także bronić się przed hordą bezlitosnych, żądnych krwi kanibali, zamieszkujących wyspę.

Gracz dostanie pełną swobodę zwiedzania wyspy, którą ma charakteryzować rozległy system jaskiń i tuneli. Można powiedzieć, że The Forest zostanie podzielony na dwa rodzaje rozgrywki: za dnia skupimy się na eskploracji, szukaniu pożywienia, polowaniu na zwierzęta, uprawie roślin i budowaniu schronienia, zaś w nocy odpierać będziemy ataki krwiożerczych tubylców.

The Forest zostanie wydany na komputery PC i na razie nie ma żadnych planów odnośnie wypuszczenia gry na inne platformy sprzętowe.