Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 13:54

autor: Draug

Destiny – najważniejsze cechy gry omówione na nowym filmie z wersji na PS4

Studio Bungie Software opublikowało nowy film z gry Destiny w wersji na PlayStation 4. Jest to rodzaj krótkiego dziennika dewelopera, w którym twórcy przytaczają najważniejsze cechy swojego nowego FPS-a, przy okazji pokazując fragmenty rozgrywki. Zwiastun opatrzyliśmy polskimi napisami.

Choć premiera gry Destiny nastąpi za więcej niż ćwierć roku, trudno nie czuć jej nieustannego zbliżania się, kiedy twórcy ze studia Bungie Software nieustannie zalewają sieć nowymi materiałami, zwłaszcza filmowymi. Tym razem postanowiono niejako zrekapitulować dotychczasowe informacje (a przynajmniej ich część) na temat tego sieciowego FPS-a, publikując zwiastun zatytułowany „Wszystko, co musisz wiedzieć” (ang. „Everything you need to know”). Film trwa raptem dwie minuty, zatem przekazuje (przez wypowiedzi deweloperów) tylko najważniejsze wiadomości, pokazując przy okazji fragmenty rozgrywki z wersji na PlayStation 4. Materiał opatrzyliśmy polskimi napisami i umieściliśmy go u szczytu niniejszego newsa – zapraszamy do oglądania.

Podobnie jak w nadchodzącym Borderlands: The Pre-Sequel, w Destiny ważną rolę odegra wzbijanie się w powietrze podczas walki. - Destiny – najważniejsze cechy gry omówione na nowym filmie z wersji na PS4 - wiadomość - 2014-05-20
Podobnie jak w nadchodzącym Borderlands: The Pre-Sequel, w Destiny ważną rolę odegra wzbijanie się w powietrze podczas walki.
Destiny w skrócie:
  • Producent: Bungie Software
  • Wydawca: Activision Blizzard
  • Gatunek: sieciowy FPS w realiach science-fiction
  • Platformy sprzętowe: X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 9 września 2014

Destiny to pierwsze dzieło studia Bungie Software od czasu zaprzestania przez nie prac nad serią Halo. Jak wspomniano, będziemy mieli do czynienia z pierwszoosobową strzelanką, która kładzie nacisk na funkcje sieciowe. Twórcy chcą stworzyć monumentalną produkcję o wieloletniej żywotności, mającą okazać się największym debiutem nowej marki w historii rynku elektronicznej rozrywki. Stąd ryzykowna decyzja wydawcy (firmy Activision Blizzard) o przeznaczeniu na wykreowanie gry i jej akcję marketignową aż 500 milionów dolarów – to prawie o ćwierć miliarda więcej w stosunku do kwoty, którą mógł pochwalić się dotychczasowy rekordzista, Grand Theft Auto V (265 milionów dolarów). I choć Destiny cieszy się w Polsce raczej umiarkowaną popularnością, ma realną szansę zawojować przynajmniej rynek amerykański, gdzie jeszcze rok temu Halo 4 było najlepiej sprzedającą się grą Microsoftu w dziejach.

Na koniec przypomnijmy, że najnowsze dzieło studia Bungie Software zadebiutuje na światowym rynku (również polskim) 9 września bieżącego roku. Strażnikami ostatniego bezpiecznego miasta na wyniszczonej, futurystycznej Ziemi staną się posiadacze konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Oprócz tego istnieje szansa, że po premierze tych wydań swoją wersję Destiny otrzymają także pecetowcy.