Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2013, 09:51

autor: Draug

Grand Theft Auto V grą o największym budżecie w historii

Serwis The Scotsman zdobył informacje na temat kosztów produkcji Grand Theft Auto V. Z budżetem w wysokości 265 milionów dolarów dzieło studia Rockstar North staje się najdroższą grą w dziejach. Poznaliśmy też liczbę pre-orderów i oczekiwany zysk ze sprzedaży gry.

Serwis The Scotsman dotarł do nowych informacji na temat Grand Theft Auto V, dotyczących kosztów produkcji najnowszej odsłony jednej z najsławniejszych serii gier. Okazuje się, że firma Rockstar poświęciła aż 170 milionów funtów brytyjskich (265 milionów dolarów amerykańskich) na stworzenie i wypromowanie swojego nadchodzącego dzieła. Wynik taki daje GTA V tytuł najdroższej gry w historii.

Bohaterowie GTA V mają ze swoimi twórcami sporo wspólnego; obie grupy spodziewają się chociażby zarobić w krótkim czasie grube pieniądze. - Grand Theft Auto V grą o największym budżecie w historii - wiadomość - 2013-09-09
Bohaterowie GTA V mają ze swoimi twórcami sporo wspólnego; obie grupy spodziewają się chociażby zarobić w krótkim czasie grube pieniądze.

Co więcej, z budżetem na takim poziomie tytuł studia Rockstar North przebija nawet większość hollywoodzkich superprodukcji. Jedną z bardzo niewielu pozycji, którym Grand Theft Auto V ustępuje, jest aktualny filmowy rekordzista, Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata, mogący pochwalić się pochłonięciem 300 milionów dolarów. Dla porównania, najbardziej kasowy rodzimy produkt, Wiedźmin 3: Dziki Gon, może kosztować niewiele więcej niż 125 milionów złotych, czyli „zaledwie” około 40 milionów dolarów.

Rzecz jasna, w parze z kosztownym dewelopingiem muszą iść wielkie zyski ze sprzedaży gry. The Scotsman donosi, że branżowi eksperci wróżą Rockstarowi miliarda funtów (ok. 1,6 miliarda dolarów) dochodu w ciągu pierwszego roku od pojawienia się Grand Theft Auto V na sklepowych półkach. Biorąc pod uwagę, że do tej pory złożono ponad 2,5 miliona zamówień przedpremierowych, można założyć, że szacunki te prawdopodobnie wcale nie są przesadzone. Co więcej, od jakiegoś czasu wiemy również, że deweloper spodziewa się ustanowić nowy rekord w temacie liczby egzemplarzy sprzedanych w dniu debiutu gry, czyniąc GTA V największą premierą w historii branży.

Po Los Santos i jego okolicach będziemy mogli rozbijać się już za kilka dni. - Grand Theft Auto V grą o największym budżecie w historii - wiadomość - 2013-09-09
Po Los Santos i jego okolicach będziemy mogli rozbijać się już za kilka dni.

O tym, czy Rockstarowi uda się zdobyć przynajmniej ostatnie z wymienionych osiągnięć, przekonamy się już niebawem, bo 17 września. Przygodami Michaela, Franklina i Trevora cieszyć będą się posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3.