Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 12:32

autor: Góral

Worms Battlegrounds - robaki zalęgną się na XOne i PS4 30 maja

Ujawniono datę premiery kolejnej odsłony kultowych "robali" - Worms Battlegrounds. Studio Team17 wyda swój nowy projekt 30 maja na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Przy okazji opublikowano zwiastun produkcji, omawiający jej najważniejsze aspekty i prezentujący fragmenty rozgrywki.

Studio Team17 ujawniło datę premiery gry Worms Battlegrounds. Tytuł ukaże się w europejskich sklepach 30 maja na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Oprócz wydania pudełkowego w sprzedaży znajdzie się także cyfrowa edycja. Przy okazji opublikowano zwiastun produkcji, przedstawiający rozgrywkę w nowych Wormsach oraz omawiający jej najważniejsze aspekty. Tytuł zaoferuje m.in. 25 misji w ramach kampanii dla jednego gracza, 10 dodatkowych zadań Worm-Ops, multiplayer (lokalny i online), 5 różnych środowisk, edytor map, wsparcie dla klanów czy też 65 narzędzi mordu, w tym kilka zupełnie nowych (Mega Mortar, Gravedigger, Winged Monkey, Oxygen, Worm Charm, Bovine Blitz i inne). Oprócz tego posiadacze next-genów mogą liczyć na ekskluzywne funkcje pokroju wybierania broni przy użyciu touchpada DualShocka 4 (PlayStation 4), dedykowanej aplikacji SmartGlass (Xbox One) pozwalającej na sprawdzanie statystyk z poziomu smartfona, itd.

Projekt okładki gry Worms Battlegrounds.
Projekt okładki gry Worms Battlegrounds.

Krótko pisząc, szykuje się przyjemna propozycja dla fanów klasycznych „robali”. Worms Battlegrounds będzie bowiem oparte na znanych zasadach i mechanice. W związku z tym, na niewielkich, podatnych na zniszczenia planszach toczone mają być boje przy wykorzystaniu zwariowanych broni.

Seria Worms towarzyszy nam już od 1995 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała jej pierwsza odsłona. W kolejnych latach marka była eksploatowana na wielu frontach – od prób przeniesienia rozgrywki w trzeci wymiar, przez golf, aż po puzzle. Pieczę na „robalami” sprawuje zespół Team17, znany także chociażby ze strzelanki Alien Breed.

Worms Battlegrounds ukaże się tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4. - Worms Battlegrounds - robaki zalęgną się na XOne i PS4 30 maja - wiadomość - 2014-05-20
Worms Battlegrounds ukaże się tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4.