Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEPS4
Okładka Worms Battlegrounds (PS4)
OkładkaWorms Battlegrounds (PS4)

Worms Battlegrounds

Kolejna odsłona bestsellerowego cyklu Worms, opracowana przez ekipę Team 17 specjalnie z myślą o użytkownikach konsol ósmej generacji.

Strategiczne | turowe | elementy zręcznościowe | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Worms Battlegrounds Premiera

30maj2014

PS4 XONE

producent: Team17 wydawca: Team17 wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia

Gry podobne do Worms Battlegrounds

Worms W.M.D

Flockers

DrawFighters

Worms Battlegrounds to turowa strategia będąca kolejną odsłoną cyklu zapoczątkowanego w 1995 roku na komputerach z rodziny Amiga. Grę opracowało brytyjskie studio Team 17, czyli ten sam zespół, który stworzył wszystkie poprzednie części.

Autorzy nie eksperymentowali z formułą serii i podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy większym zmianom. Zabawa polega więc na toczeniu bitew między dwoma grupami ciężko uzbrojonych robaków. Potyczki rozgrywają się na dwuwymiarowych mapach i podzielone zostały na tury, podczas których każdej pojedyncza jednostka otrzymuje określony czas na zmianę pozycji oraz wykonanie ataków. Do dyspozycji graczy oddano sporych rozmiarów arsenał, ale większość uzbrojenia ma krótkie dystanse ataków. Powoduje to, że przy celowaniu w odległych przeciwników musimy brać pod uwagę kąty opadania pocisków oraz sprytnie wykorzystywać rykoszety. Dodatkową atrakcją jest fakt, że każdy element mapy można zniszczyć. Czyni to bitwy ciekawszymi i pozwala np. na strącanie przeciwników w przepaść lub wykopywanie schronień dla własnych robaków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Worms Battlegrounds cena w dniu premiery: 174,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Worms Battlegrounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE