Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEPS4
Okładka Worms Battlegrounds (XONE)

Worms Battlegrounds

Kolejna odsłona bestsellerowego cyklu Worms, opracowana przez ekipę Team 17 specjalnie z myślą o użytkownikach konsol ósmej generacji.

Strategiczne | turowe | elementy zręcznościowe | multiplayer | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Worms Battlegrounds (XONE)

producent: Team17

wydawca: Team17

data premiery gry:

30maj2014

PS4 XONE

Worms Battlegrounds to turowa strategia będąca kolejną odsłoną cyklu zapoczątkowanego w 1995 roku na komputerach z rodziny Amiga. Grę opracowało brytyjskie studio Team 17, czyli ten sam zespół, który stworzył wszystkie poprzednie części.

Autorzy nie eksperymentowali z formułą serii i podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy większym zmianom. Zabawa polega więc na toczeniu bitew między dwoma grupami ciężko uzbrojonych robaków. Potyczki rozgrywają się na dwuwymiarowych mapach i podzielone zostały na tury, podczas których każdej pojedyncza jednostka otrzymuje określony czas na zmianę pozycji oraz wykonanie ataków. Do dyspozycji graczy oddano sporych rozmiarów arsenał, ale większość uzbrojenia ma krótkie dystanse ataków. Powoduje to, że przy celowaniu w odległych przeciwników musimy brać pod uwagę kąty opadania pocisków oraz sprytnie wykorzystywać rykoszety. Dodatkową atrakcją jest fakt, że każdy element mapy można zniszczyć. Czyni to bitwy ciekawszymi i pozwala np. na strącanie przeciwników w przepaść lub wykopywanie schronień dla własnych robaków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 164,90 PLN

Gry podobne do Worms Battlegrounds

Klasyfikacja PEGI Worms Battlegrounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Worms Battlegrounds - robaki zalęgną się na XOne i PS4 30 maja
Worms Battlegrounds - robaki zalęgną się na XOne i PS4 30 maja

wiadomość20 maja 2014

Ujawniono datę premiery kolejnej odsłony kultowych "robali" - Worms Battlegrounds. Studio Team17 wyda swój nowy projekt 30 maja na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Przy okazji opublikowano zwiastun produkcji, omawiający jej najważniejsze aspekty i prezentujący fragmenty rozgrywki.

PS4
XONE