Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4
Okładka Overruled! (PC)
OkładkaOverruled! (PC)

Overruled!

Oryginalna gra zręcznościowa, stworzona przez zespół Dlala Studios z myślą o wieloosobowej rywalizacji. Zabawa toczy się na wspólnej planszy, a maksymalnie czterech graczy ściera się ze sobą w zróżnicowanych trybach gry.

Zręcznościowe | 2D

Overruled! Premiera

15wrz2015

PC XONE PS4

producent: Dlala Studios wydawca: Team17 Strona oficjalna

Gry podobne do Overruled!

Worms W.M.D

Worms: Revolution

Worms World Party

Overruled! to przeznaczona to rozgrywki wieloosobowej dwuwymiarowa zręcznościówka, skupiająca się na rywalizacji pomiędzy graczami w różnych, dynamicznie zmieniających się trybach zabawy. Producentem tytułu jest niewielkie, niezależne studio Dlala, zaś rolę wydawcy gry na platformie PC, PS4 i XONE wzięła na siebie znana głównie z serii Worms ekipa Team 17.

Mechanika

Pod względem mechaniki rozgrywki Overruled! przypomina nieco wczesne odsłony wspomnianego cyklu Worms z tą różnicą, że rywalizacja odbywa się tu w czasie rzeczywistym. Zabawa toczy się na wspólnej planszy, gdzie wcielający się w dostępne w grze postaci gracze, mogą poruszać się w każdym kierunku, skakać i chronić za rozmaitymi osłonami. Do eliminacji przeciwników można zaś stosować ataki wręcz, bądź jedną z szerokiej gamy dostępnych broni. Każdy z meczy trwa 5 minut, a zwycięzcą jest gracz, który uzyska najwyższą liczbę punktów.

Tryby gry

Overruled! pozwala na zabawę w lokalnym lub sieciowym trybie multiplayer, przeznaczonym dla 2 – 4 graczy. Rywalizacja może być toczona w jednym z typowych trybów rozgrywki, takich jak Deathmatch, Team Deathmatch, King of the Hill czy Capture the Flag. Cała oryginalność gry polega jednak na tym, że reguły i założenia rozgrywki mogą być dynamicznie zmieniane przez dowolnego z graczy za pomocą specjalnych kart, wielokrotnie w trakcie jednego meczu. Wprowadza to zabawy element zaskoczenia i konieczność szybkiego dostosowania się do nowych zasad gry. Wspomniane karty mogą wywoływać też wiele innych skutków, takich jak czasowe uniemożliwienie ataków wręcz czy podwojenie lub ograniczenie ilości zdobywanych punktów. Możemy także zablokować możliwość zmiany trybu w sytuacji, gdy aktualnie rozgrywany wariant zabawy bardziej nam odpowiada.

Kwestie techniczne

Overruled! na platformie PC, PS4 i XONE odznacza się stosunkowo prostą, lecz niezwykle barwną oprawą graficzną. Ręcznie rysowana grafika gry utrzymana jest przy tym w charakterystycznej, nieco karykaturalnej stylistyce.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 2 - 4  

Overruled! cena w dniu premiery: 44,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Overruled!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Overruled! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
XONE
PS4