Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2014, 16:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gauntlet - zapowiedziano nową odsłonę kultowej serii dungeon crawlerów

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała nowa odsłonę kultowej serii gier Gauntlet. Tytuł wyprodukowany przez studio Arrowhead Game ukaże się latem w sklepie Steam i zaoferuje cztery klasy postaci, kooperację off- i online, zwiedzanie lochów, emocjonującą walkę z rożnymi przeciwnikami, itd.

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała Gauntlet – nowe wcielenie kultowego dungeon crawlera z 1985 roku, łączącego klimat oraz styl gry znany z oryginału ze świeżymi pomysłami i oprawą graficzną przystosowaną do dzisiejszych czasów. Tytuł ukaże się latem na komputerach osobistych za pośrednictwem sklepu Steam. Twórcy ze studia Arrowhead Game (autorzy Magicka) zapewnią także wsparcie dla Steam Machines i systemu operacyjnego SteamOS. Będzie to pierwsza produkcja wydana w ramach WB Games Vault – programu koncernu, który skupi się na grach z portfolio firmy Midway udostępnianych drogą cyfrową, przy czym Warner Bros. zatroszczy się także o zupełnie nowe marki. Nie zabrakło również pierwszego zwiastuna nowego Gauntleta, na którym możemy obejrzeć fragmenty rozgrywki.

Gauntlet w skrócie:
  • Nowa odsłona kultowej serii gier
  • Tytuł ukaże się latem w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC
  • Dostępna będzie kooperacja dla czterech graczy, kilka klas postaci i inne

Niestety nie ujawniono na razie większej ilości szczegółów dotyczących nowej odsłony. Zapewniono jedynie, że dostępna ma być kooperacja dla czterech graczy, w której bawić będziemy się zarówno lokalnie jak i przez Internet. Chętni otrzymają cztery klasy postaci (Warrior, Valkyrie, Elf oraz Wizard) z odmiennymi umiejętnościami (Wojownik świetnie radzi sobie w walce wręcz, Magik najlepiej włada magią, itd.), a akcja rozegra się w mrocznych lochach pełnych rozmaitych przeciwników (duchy, demony, szkielety, pająki, itd.). Czekamy zatem na kolejne wieści.

Gauntlet pierwotnie zadebiutowało w 1985 roku na automatach. W późniejszym czasie tytuł został przeniesiony także na inne urządzenia, w tym konsole stacjonarne (NES, Mega Drive) oraz komputery osobiste. W 1986 firma Atari wydała kontynuację produkcji, a w kolejnych latach seria doczekała się kilku następnych odsłon. Ostatnia część, Gauntlet: Seven Sorrows, trafiła na konsole PlayStation 2 i Xbox w 2005 roku.