Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2014, 11:12

autor: Góral

Gauntlet przesunięte na 23 września; zobacz zwiastun z rozgrywką

Nowe wcielenie kultowego dungeon crawlera Gauntlet ukaże się 23 września w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC. Pierwotnie tytuł miał trafić na rynek 20 dni wcześniej, ale twórcy potrzebują jeszcze kilkunastu dni na dopieszczenie projektu. W ramach pocieszenia opublikowano nagranie z fragmentami rozgrywki.

Gauntlet w skrócie:
  • Gatunek: dungeon crawler
  • Deweloper: Arrowhead Game Studios
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 23 września 2014 roku

Zapowiedziane w marcu bieżącego roku Gauntlet na komputery PC miało się ukazać 3 września, jednak do tego nie dojdzie, gdyż firma Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca produkcji, przesunęła termin debiutu. Na szczęście obsuwa nie będzie zbyt wielka i projekt studia Arrowhead trafi do cyfrowej dystrybucji 23 września. Przy okazji opublikowano nowe nagranie wideo, prezentujące Gauntlet w akcji. Dodatkowo materiał został okraszony komentarzem twórców, którzy wyjaśniają m.in. umiejętności poszczególnych bohaterów (Wojownik, Walkiria, Elf i Czarodziej) i pozostałe elementy rozgrywki. Wygląda na to, ze fani pierwszych odsłon serii dostaną całkiem przyjemną produkcję do zabawy w trybie współpracy. Jeżeli jesteście zainteresowani tym projektem, to możecie go zamówić w przedsprzedaży w sklepie Steam w cenie 19,99 euro (około 84 zł).

Gauntlet przesunięte na 23 września; opublikowano zwiastun z rozgrywką - ilustracja #1

Nowy Gauntlet ma być próbą (miejmy nadzieję, że udaną) przeniesienia ducha klasycznych odsłon w dzisiejsze czasy. W związku z tym będziemy mieć do czynienia z produkcją z gatunku dungeon crawler, przeznaczoną głownie do czteroosobowego co-opa (lokalny i przez Internet). Podczas rozgrywki wykorzystamy unikalne moce poszczególnych bohaterów i przemierzymy lochy pełne rozmaitych potworów, bossów i pułapek.

Gauntlet przesunięte na 23 września; opublikowano zwiastun z rozgrywką - ilustracja #2Za Gauntlet odpowiada szwedzkie studio Arrowhead założone w 2008 roku. Deweloper zasłynął humorystyczną grą hack-and-slash Magicka, która ujrzała światło dzienne w 2011 roku. Oprócz tego firma ma na swoim koncie dodatki do wspomnianej produkcji oraz wieloosobową platformówkę 2,5D The Showdown Effect.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gauntlet (2014)

Gauntlet (2014)