Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2014, 11:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gauntlet przesunięte na 23 września; zobacz zwiastun z rozgrywką

Nowe wcielenie kultowego dungeon crawlera Gauntlet ukaże się 23 września w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC. Pierwotnie tytuł miał trafić na rynek 20 dni wcześniej, ale twórcy potrzebują jeszcze kilkunastu dni na dopieszczenie projektu. W ramach pocieszenia opublikowano nagranie z fragmentami rozgrywki.

Gauntlet w skrócie:
  • Gatunek: dungeon crawler
  • Deweloper: Arrowhead Game Studios
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: 23 września 2014 roku

Zapowiedziane w marcu bieżącego roku Gauntlet na komputery PC miało się ukazać 3 września, jednak do tego nie dojdzie, gdyż firma Warner Bros. Interactive Entertainment, wydawca produkcji, przesunęła termin debiutu. Na szczęście obsuwa nie będzie zbyt wielka i projekt studia Arrowhead trafi do cyfrowej dystrybucji 23 września. Przy okazji opublikowano nowe nagranie wideo, prezentujące Gauntlet w akcji. Dodatkowo materiał został okraszony komentarzem twórców, którzy wyjaśniają m.in. umiejętności poszczególnych bohaterów (Wojownik, Walkiria, Elf i Czarodziej) i pozostałe elementy rozgrywki. Wygląda na to, ze fani pierwszych odsłon serii dostaną całkiem przyjemną produkcję do zabawy w trybie współpracy. Jeżeli jesteście zainteresowani tym projektem, to możecie go zamówić w przedsprzedaży w sklepie Steam w cenie 19,99 euro (około 84 zł).

Gauntlet przesunięte na 23 września; opublikowano zwiastun z rozgrywką - ilustracja #1

Nowy Gauntlet ma być próbą (miejmy nadzieję, że udaną) przeniesienia ducha klasycznych odsłon w dzisiejsze czasy. W związku z tym będziemy mieć do czynienia z produkcją z gatunku dungeon crawler, przeznaczoną głownie do czteroosobowego co-opa (lokalny i przez Internet). Podczas rozgrywki wykorzystamy unikalne moce poszczególnych bohaterów i przemierzymy lochy pełne rozmaitych potworów, bossów i pułapek.

Gauntlet przesunięte na 23 września; opublikowano zwiastun z rozgrywką - ilustracja #2Za Gauntlet odpowiada szwedzkie studio Arrowhead założone w 2008 roku. Deweloper zasłynął humorystyczną grą hack-and-slash Magicka, która ujrzała światło dzienne w 2011 roku. Oprócz tego firma ma na swoim koncie dodatki do wspomnianej produkcji oraz wieloosobową platformówkę 2,5D The Showdown Effect.