Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2015, 11:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gauntlet otrzyma nowy tryb i szereg poważnych zmian

Studio Arrowhead ujawniło, że pracuje nad dużą aktualizacją gry Gauntlet. Produkcja, która zadebiutowała na komputerach PC w 2014 roku, otrzyma za jakiś czas zupełnie nowy tryb zabawy oraz szereg poważnych zmian.

Gauntlet od studia Arrowhead otrzyma nowy tryb i szereg poważnych zmian - ilustracja #1

We wrześniu 2014 roku w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC ukazała się gra Gauntlet, czyli nowe wcielenie słynnego dungeon crawlera z 1985 roku. Produkcja nie sprostała jednak oczekiwaniom i okazała się niezłą, ale w żadnym wypadku nie wybitną pozycją. Emil Englund, reżyser produkcji, poinformował jednak, że studio Arrowhead pracuje nad licznymi usprawnieniami oraz nowym trybem rozgrywki. Konkretów nie zdradzono (mają być stopniowo ujawniane w kolejnych miesiącach), ale za to stwierdzono, że:

„Prawdę mówiąc, nigdy nie byliśmy w pełni zadowoleni z tego, co wyszło z Gauntlet. Zamiast poprawiać małe rzeczy, postanowiliśmy więc popracować nad rdzeniem gry, by zrobić z niej to, co chcieliśmy od początku. Oznacza to, że ukaże się duża, darmowa aktualizacja produkcji, zawierająca ulepszenia Kampanii i Colosseum, a także zupełnie nowy tryb”.

Krótko pisząc, deweloper zdaje sobie sprawę z faktu, że nowy Gauntlet nie jest zbyt porywającą produkcją, więc trzeba coś z tym zrobić. Trzymamy zatem kciuki za nadchodzącą aktualizację, a na koniec przypominam, że tytuł kupicie w sklepie Steam za 19,99 euro, czyli około 82 zł.

Gauntlet to dungeon crawler od studia Arrowhead. Akcja produkcji rozgrywa się w fantastycznym świecie, w którym na graczy czeka kolejna przygoda. Zabawa polega na przemierzaniu lochów, gdzie znajdują się rozmaite skarby oraz oczywiście hordy przeciwników. Rozgrywka przeznaczona jest głównie do czterosoobowego co-opa (lokalnie i online), a gracze mogą wcielić się w jedną z czterech postaci - Wojownika, Walkirię, Elfa albo Czarodzieja.