Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2015, 11:29

autor: Adrian Werner

Umbra - zobacz 8 minut rozgrywki z RPG akcji na CryEngine

Zespół SolarFall Games opublikował ośmiominutową prezentację gry Umbra, czyli RPG akcji z otwartym światem, które powstaje w oparciu o silnik CryEngine.

Studio SolarFall Games wypuściło nowy obszerny materiał video z Umbra, czyli zmierzającego na pecety zręcznościowego RPG-a. Trwa on osiem minut i pokazuje jak gra prezentuje się na obecnym etapie produkcji. Autorzy podkreślają, że to, to co możemy obejrzeć zarejestrowano podczas zabawy prototypem i sporo rzeczy ulegnie jeszcze zmianie, ale i tak filmik daje niezłe pojęcie o tym, jak wygląda ogólna wizja gry.

Autorzy wypuścili materiał jako część akcji promocyjnej, mającej zachęcić graczy do wsparcia finansowego gry za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Cel minimalny akcji ustalono na poziomie 225 tysięcy dolarów i twórcy mają czas do 14 czerwca na zebranie tej kwoty. Obecnie licznik na stronie pokazuje już sumę 167 tys. dolarów, więc szanse na sukces zbiórki są spore.

Umbra - obejrzyj 8 minut rozgrywki z RPG akcji na CryEngine - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Umbra przeniesie nas do ponurego świata fantasy. Wcielimy się w dawnego oficera armii Republiki Ludzkiej, który z powodu zyskania magicznych mocy został skazany na śmierć i cudem udało mu się uniknąć egzekucji. Bohater dołączy do grupy Templariuszy, w szeregach której wykorzysta swoje nietypowe talenty do walki z potworami i odkrycia prawdy o sekrecie, który może doprowadzić do zagłady gatunku ludzkiego.

Podczas zabawy zajmiemy się głównie walką, co zostanie zrealizowane w sposób typowy dla RPG-ów typu hack-n-slash. Autorzy szykują jednak także sporo ciekawych rozwiązań, które mają odróżnić grę od większości konkurencyjnych produkcji. Przykładowo, w trakcie kampanii ciało bohatera będzie poddawane mutacjom na skutek wykorzystywanych umiejętności i dokonywanych wyborów. W wyniku tego postać zyska dodatkowe zdolności, np. trzecią rękę pozwalająca trzymać dodatkową broń lub skrzydła umożliwiające dalekie skoki. Ponadto akcja osadzona zostanie w obszernym świecie o otwartej strukturze i gra zaoferuje także rozbudowany system rzemiosła, pozwalający samodzielnie wybieraćć kształt i charakter poszczególnych elementów przedmiotów

Umbra powstaje w oparciu o silnik CryEngine. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w październiku przyszłego roku

  1. Umbra – oficjalna strona gry
  2. Umbra – strona Kickstartera
  3. Umbra - nowy RPG akcji na Cry Engine i z otwartym światem
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wolcen: Lords of Mayhem

Wolcen: Lords of Mayhem