Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wolcen: Lords of Mayhem (PC)

Wolcen: Lords of Mayhem PC

Umbra

RPG akcji typu hack'n'slash w realiach dark fantasy, w którym szczególny nacisk położono na swobodę rozgrywki i rozwoju bohatera. Wolcen: Lords of Mayhem łączy klasykę gatunku hack’n’slash z szeregiem autorskich rozwiązań znacząco urozmaicających grę.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | multiplayer | crowdfunding | indie | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka Wolcen: Lords of Mayhem (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2016

wczesny dostęp

13lutego2020

13lutego2020

Steam

Wolcen: Lords Of Mayhem to RPG akcji utrzymane w ponurej stylistyce dark fantasy. Za powstanie gry odpowiada debiutujące francuskie Wolcen Studio, złożone z młodych deweloperów, których połączyła pasja oraz doświadczenie w pracy z silnikiem CryEngine. Tytuł został sfinansowany w znacznej mierze dzięki udanej kampanii crowdfundingowej na serwisie Kickstarter.

Fabuła

W Wolcen: Lords Of Mayhem gracz wciela się w postać (kobietę lub mężczyznę) ocaloną w dzieciństwie przez oficera Zjednoczonej Republiki Ludzi Geralda Heimlocka. Po tym wydarzeniu protagonista wraz ze swoimi przyjaciółmi - Valerią i Edrikiem - wstępuje do akademii wojskowej. Tam grupa poddawana jest wyjątkowo wyczerpującemu szkoleniu.

Z czasem cała trójka staje się potężnymi wojownikami. W momencie, gdy Republika Ludzi toczy wojnę z Bractwem Świtu, ekipa zostaje przydzielona do oddziałów Geralda Heimlocka, których celem jest przejęcie stolicy przeciwnika – Stormfall. Tam jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem – podziemne istoty znane jako Svriir niemal całkowicie zniszczyły miasto.

Dodatkowo na horyzoncie pojawia się nowy przeciwnik – Przymierze Niewidomych – pragnące przywrócić władzę upadłemu księciu furii Ahrimanowi. Jeśli Republika Ludzi zostanie pokonana, świat zmieni się nie do poznania.

Mechanika

W ogólnych założeniach rozgrywki Wolcen: Lords Of Mayhem nie odbiega znacząco od standardów wyznaczanych przez współczesne produkcje spod znaku hack’n’slash. Akcję gry obserwujemy w perspektywie izometrycznej, a podczas eksploracji wykonujemy całą masę zadań głównych i pobocznych, z których większość koncentruje się na walce z potworami oraz innymi przeciwnikami. Podczas potyczek korzystamy zaś z szerokiego arsenału broni (każdy z dostępnych modeli oręża wyróżnia się inną mechaniką działania i dostępnymi combosami), zbroi oraz zdolności magicznych.

Twórcy ze studia Wolcen Studio wprowadzili jednak do rozgrywki kilka rozwiązań, które wprowadziły nieco świeżości do utartych schematów gatunku. Jedną z nich stanowi system asymetrycznej zbroi, pozwalający m.in. na noszenie różnych rodzajów pancerza na lewym i prawym ramieniu. W grze zrezygnowano też z typowych drzewek umiejętności: zdolności pasywne rozmieszczone są na obrotowej tarczy, przez co można łączyć ze sobą skille z rozmaitych kategorii, tworząc unikalne synergie. Dodając do tego rozwój statystyk i umiejętności aktywnych, mamy niezwykle szeroką możliwość personalizowania ścieżki rozwoju bohatera.

Tryby gry

Wolcen: Lords Of Mayhem pozwala na zabawę w pojedynkę lub w kooperacji – do każdego z tych trybów należy stworzyć osobną postać.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Wolcen: Lords Of Mayhem jest stojąca na bardzo wysokim poziomie oprawa graficzna, uzyskana dzięki wykorzystaniu najnowszej generacji zaawansowanego silnika CryEngine 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 361 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 326 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Wolcen: Lords of Mayhem

Wymagania wiekowe Wolcen: Lords of Mayhem

16+

Wymagania sprzętowe Wolcen: Lords of Mayhem

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-4570T 2.9 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 6850 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7-4770S 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 570 lub lepsza, 18 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Wolcen – diablo trudna miłość
Recenzja gry Wolcen – diablo trudna miłość

Recenzja 21 lutego 2020, 15:27

Wolcen to jeden z niewielu hack’n’slashy, w których angażujemy się w snutą w grze opowieść (z nowych produkcji tylko Children of Morta zostawia go pod tym względem w tyle). Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tu sztampowo. Herosi „więksi niż życie” i armia quasi-warhammerowych stalowych żołnierzyków maszerują nakopać demonom. A my pośród nich. Żeby było zabawniej, każda możliwa nazwa umiejętności brzmi jak z notatek mrocznego piętnastolatka lub zespołu deathmetalowego. „Cringe” jest silny w tym klimacie.