Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wolcen: Lords of Mayhem (PC)

Wolcen: Lords of Mayhem PC

Umbra

Opracowane przez debiutujące studio SolarFall Games RPG akcji w realiach dark fantasy, w którym szczególny nacisk położony został na ogromną swobodę rozgrywki oraz rozwoju bohatera.

RPG | fantasy | hack'and'slash | crowdfunding | indie | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka Wolcen: Lords of Mayhem (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2016

wczesny dostęp

2019

Wolcen: Lords Of Mayhem to rozgrywające się w otwartym świecie RPG akcji, utrzymane w ponurej stylistyce dark fantasy. Za powstanie gry odpowiada debiutujące francuskie studio SolarFall Games, złożone z młodych deweloperów, których połączyła wspólna pasja oraz doświadczenie w pracy z silnikiem CryEngine. Tytuł został sfinansowany w znacznej mierze dzięki udanej kampanii crowdfundingowej na serwisie Kickstarter.

W grze wcielamy się w postać byłego oficera Republiki Ludzi, który przypadkiem wynalazł nieznane wcześniej magiczne moce. Mimo, że próbował ten fakt zataić, wieść o jego odkryciu dotarła do uszu przełożonych, którzy zamiast skazać go na śmierć, przeznaczyli jego ciało na eksperymenty. Naszemu protagoniście udało się uciec, lecz podczas wędrówki przez dzicz został zaatakowany przez grupę potworów. Wyczerpanego i półżywego bohatera ocalili jednak przedstawiciele tajemniczego zakonu Templariuszy. W ich szeregach będzie zaś mógł bez obaw korzystać ze swych wyjątkowych talentów, próbując odkryć prawdę o sekrecie, który może doprowadzić do całkowitej zagłady rodzaju ludzkiego.

W ogólnych założeniach rozgrywki Umbra nie odbiega znacząco od standardów, wyznaczanych przez współczesne produkcje spod znaku hack’n’slash. Akcję gry obserwujemy w perspektywie izometrycznej, a podczas eksploracji wykonujemy całą masę zadań głównych i pobocznych, z których większość koncentruje się na walce z potworami oraz innymi przeciwnikami. Podczas potyczek korzystamy zaś z szerokiego arsenału broni, zbroi oraz zdolności magicznych. Twórcy ze studia SolarFall Games wprowadzili jednak do rozgrywki kilka nowatorskich rozwiązań, które wprowadziły nieco świeżości do utartych schematów gatunku.

Jedną z nich stanowi niezwykle rozbudowany system rzemiosła, pozwalający na stworzenie elementów uzbrojenia oraz ekwipunku o praktycznie dowolnym kształcie i charakterze. Dodatkowo ze znajdowanych podczas gry materiałów możemy stworzyć własny dom, a następnie umeblować go i wyposażyć wedle własnych upodobań. Drugą z istotnych nowości jest nietypowy system rozwoju bohatera, określany przez twórców jako Apocalyptic Form. W grze zrezygnowano całkowicie z popularnego w produkcjach RPG podziału na klasy oraz typowych drzewek umiejętności. Zamiast tego nasza postać rozwija się w kierunku, wyznaczonym przez nasz własny styl gry oraz podejmowane w toku rozgrywki decyzje. W wyniku mutacji bohater może np. zyskać trzecią rękę, pozwalającą mu na władanie dodatkową bronią lub skrzydła, umożliwiające niezwykle dalekie skoki.

Mocną stroną Umbry jest stojąca na bardzo wysokim poziomie oprawa graficzna, uzyskana dzięki wykorzystaniu najnowszej generacji zaawansowanego silnika CryEngine 3, wspomaganego przez technologię Quixel Megascans. Na wyróżnienie zasługuje też bazująca na systemie Kythera sztuczna inteligencja komputera. Dzięki niej, nasi przeciwnicy płynnie dostosowują swoje poczynania do zmieniającego się otoczenia oraz realiów walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 147 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN (Early Access)

Gry podobne do Wolcen: Lords of Mayhem

Wymagania wiekowe Wolcen: Lords of Mayhem

12+

Wymagania sprzętowe Wolcen: Lords of Mayhem

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Phenom X2 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5850 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Umbra - nowy RPG akcji na Cry Engine i z otwartym światem

Przed premierą 19 maja 2015, 15:28

Podczas gry olśniewać nas mają jednak nie tylko rozmiary świata czy pełna swoboda w wyborze dalszego kierunku, ale także oprawa graficzna. Faktycznie, na pierwszych materiałach tytuł prezentuje się wręcz obłędnie – SolarFall Games skorzystało w tym przypadku z wielu nowoczesnych technologii, ale główną zasługą takiej, a nie innej prezencji dzieła studia jest oparcie go na silniku CryEngine 3. Efekty czarów wyglądają wybitnie, gra świateł i cieni zwala z nóg, podobnie jak poziom szczegółów flory oraz reszty otoczenia. Otwartą kwestią pozostaje jednak to, jak zoptymalizować tytuł, by działał bez zarzutu – w przypadku gier nastawionych na akcję płynność rozgrywki i dynamika są niezwykle istotne i jeśli twórcy przesadzą z detalami, posiadacze słabszego sprzętu o Umbrze będą mogli co najwyżej pomarzyć. Póki co nie wiemy na ten temat niczego konkretnego, nie pozostaje więc nic innego jak powzdychać do naprawdę świetnie prezentujących się screenshotów.