Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2020, 11:36

autor: Adrian Werner

Wolcen otrzyma darmową zawartość dzięki aktualizacji Bloodtrail

Autorzy Wolcen: Lords of Mayhem poinformowali, że wkrótce ukaże się potężna aktualizacja Bloodtrail, która wprowadzi darmową nową zawartość i duże zmiany w mechanizmach rozgrywki.

BLOODTRAIL TO:
  • darmowa nowa zawartość,
  • ulepszenia rozgrywki,
  • ekonomia zmieniona tak bardzo, że wymusi stworzenie nowych postaci.

RPG Wolcen: Lords of Mayhem było jednym z przebojów początku tego roku, ale wielu graczy zdążyło już zapomnieć o tej produkcji. Wkrótce otrzymamy dobry powód, by sobie o niej przypomnieć, gdyż autorzy poinformowali, że kończą pracę nad aktualizacją, która wprowadzi sporo nowości.

Projekt nazwano Wolcen Chronicle I: Bloodtrail. Na razie informacje o nim są dosyć skąpe. Wiemy, że zaoferuje zarówno nową zawartość, jak i zmiany w mechanice rozgrywki. Wirtualna ekonomia gry ma zostać przerobiona tak gruntownie, że wymusi stworzenie nowych postaci. Dotychczasowe save’y zostaną przeniesione do nowego trybu nazwanego Legacy, gdzie będziemy mogli kontynuować zabawę na starych zasadach.

Takie rozwiązanie podzieli postacie na dwie grupy, między którymi nie będą możliwe interakcje, zarówno w ramach rozgrywki, jak i wymiany handlowej. Nie wydaje się to jednak dużym problemem, gdyż najpewniej większość społeczności przestawi się na nową ekonomię.

Nie wiemy, co dokładnie zaoferuje obiecana darmowa zawartość, ani jakie inne zmiany w rozgrywce szykują autorzy. Nie podano także daty premiery Wolcen Chronicle I: Bloodtrail, choć twórcy obiecują, że nastąpi ona już wkrótce.

Od momentu debiutu gry autorzy wypuścili siedemnaście aktualizacji usuwających błędy, poprawiających wydajność oraz ulepszających działanie serwerów. Potem deweloperzy zamilkli, aby skoncentrować się na Bloodtrail. Zapewniają jednak, że cały czas śledzili to, co działo się w społeczności i wiele z szykowanych zmian oparto na sugestiach graczy.

Przypomnijmy, że Wolcen: Lords of Mayhem zadebiutowało we wczesnym dostępie w marcu 2016 r. Gra stała się jednak hitem dopiero po premierze pełnej wersji, co miało miejsce w lutym tego roku. Wkrótce potem produkcja ustanowiła rekord aktywności na poziomie 127 tys. graczy bawiących się jednocześnie. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w tytuł równocześnie grało tylko 296 osób. Ciekawe więc, czy Bloodtrail doprowadzi do renesansu projektu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Wolcen – diablo trudna miłość
  3. Wolcen Lords of Mayhem - poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej