Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2020, 19:14

autor: Paweł Woźniak

Milionowa sprzedaż Wolcen: Lords of Mayhen i inne statystyki

Twórcy hack'n'slasha Wolcen: Lords of Mayhem pochwalili się, że produkcja sprzedała się już w ponad milionie egzemplarzy. Deweloperzy przedstawili również kilka dodatkowych statystyk dotyczących produkcji, a także zdradzili, czym zajmą się przez następne miesiące.

Wolcen Studio poinformowało właśnie, że ich najnowsze dzieło - Wolcen: Lords of Mayhem – sprzedało się już w ponad milionie egzemplarzy (podajemy za serwisem DSOGaming). Deweloperzy zdradzili również, że pierwsze cztery miesiące od premiery gry zostaną poświęcone na naprawę błędów oraz dopieszczenie produkcji. Następnie pojawi się nowa grywalna zawartość, czyli czwarty akt kampanii fabularnej. Poza tym twórcy podzielili się dodatkowymi statystykami Wolcena, dzięki którym dowiadujemy się m.in., że gracze stworzyli ponad milion postaci i zgładzili 12 874 233 potworów. Posiadacze gry spędzili w niej łącznie 17 406 590 godzin i zebrali 115 347 589 950 sztuk złota (dokładnie takie liczby podał deweloper w oficjalnej informacji prasowej).

Wolcen cieszy się dużą popularnością. - Milionowa sprzedaż Wolcen: Lords of Mayhen i inne statystyki - wiadomość - 2020-03-05
Wolcen cieszy się dużą popularnością.

Wolcen: Lords of Mayhem ukazało się na komputerach osobistych 13 lutego 2020 roku. Produkcja znajdowała się we wczesnym dostępie na platformie Steam od marca 2015 roku. Wraz z oficjalną premierą trafiły do niej dwa nowe akty kampanii kontynuujące wątki przedstawione w pierwszym rozdziale. Niestety, twórcy nie spodziewali się, że ich hack’n’slash zyska taką popularność, przez co gracze musieli pogodzić się z kilkudziesięciogodzinnym wyłączeniem serwerów tuż po premierze gry. Po rozwiązaniu problemów Wolcen mógł pochwalić się imponującym rekordem aktywności na Steamie.