Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2020, 10:41

autor: Mateusz Wróbel

Dziś premiera Wolcen, kolejnego konkurenta Diablo

Hack’n’slash Wolcen: Lords of Mayhem dziś wieczorem opuści Wczesny Dostęp na Steamie, w którym znajdował się od marca 2015 roku. Wraz z dzisiejszą aktualizacją do gry trafi nowa zawartość i mnóstwo usprawnień umilających rozgrywkę. Wolcen posiada polską wersję językową.

W SKRÓCIE:
 • Dzisiaj wieczorem swoją premierę ma Wolcen: Lords of Mayhem – debiutancka produkcja od francuskiego studia Wolcen.
 • Dodano kolejne dwa rozdziały kampanii fabularnej, które kontynuują wątki poznane w pierwszym akcie. Cała historia ma wystarczyć na około 15-20 godzin zabawy, a po zapoznaniu się z nią będzie czekał na Was rozbudowany tryb endgame.
 • Wprowadzono wiele zmian w balansie rozgrywki oraz kodzie sieciowym.
 • Gra posiada polską lokalizację (napisy).

Wolcen: Lords of Mayhem pierwotnie nosił nazwę Umbra – do zmiany tytułu doszło w marcu 2015 roku, niecały miesiąc przed premierą w Steam Early Access. Wtedy również deweloperzy odpowiadający za zręcznościowego RPG-a zmierzającego wyłącznie na komputery osobiste postanowili zmienić nazwę swojego studia – pieczę nad grą sprawuje Wolcen Studio, czyli dawne SolarFall Games.

W debiutanckiej produkcji francuskiego studia położono nacisk na opowieść, którą możemy przejść w pojedynkę lub w trybie kooperacji ze znajomymi. Wraz z dzisiejszą oficjalną premierą do izometrycznego RPG-a trafią dwa akty kampanii, kontynuujące wątki przedstawione w pierwszym rozdziale. Po ukończeniu fabuły zostanie odblokowany tryb endgame, zatytułowany Champion of Stormfall. Dzięki niemu będziecie mogli powrócić do świata dark fantasy i wykonać znane już misje na własnych zasadach, które ustalicie przed rozpoczęciem zadania. Zmodernizowano również wszelkie bonusy oraz premie z przedmiotów.

Z fazy Wczesnego Dostępu właśnie wyszło Wolcen: Lords of Mayhem - Dziś premiera Wolcen, kolejnego konkurenta Diablo - wiadomość - 2020-02-13
Z fazy Wczesnego Dostępu właśnie wyszło Wolcen: Lords of Mayhem

Korzystając z okazji, Wolcen Studio udostępniło nowy zwiastun, przypominający o dzisiejszej premierze. W materiale przedstawiono kilka epickich bitew, które przyjdzie nam stoczyć podczas zabawy. Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość oprawy graficznej, którą udało się uzyskać dzięki możliwościom silnika CryEngine.

Przypominamy, że Wolcen: Lords of Mayhem zostało w całości ufundowane przez społeczność – francuskie studio zebrało ponad 400 tysięcy dolarów na realizację swojego projektu. Omawianą grę możecie zakupić na platformie Steam w cenie 107,99 złotych. Dynamiczny hack’n’slash został pozytywnie odebrany przez społeczność – z niemal dziewięciu tysięcy graczy, 77% oceniło tytuł pozytywnie.

 1. Wolcen – oficjalna strona studia

Minimalne wymagania:

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-4570T / AMD FX-6100
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 6850
 5. Miejsce na dysku: 18 GB

Zalecane wymagania:

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Core i7-4770S / AMD FX-8320
 3. Pamięć: 16 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 570
 5. Miejsce na dysku: 18 GB