Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2015, 17:10

autor: Draug

Umbra – obiecujący hack’n’slash ufundowany na Kickstarterze

Umbra – ciekawie zapowiadający się hack’n’slash z otwartym światem na silniku CryEngine 3 – osiągnął cel minimalny w zbiórce na Kickstarterze. Studio SolarFall Games zebrało 225 tysięcy dolarów, więc gra ma szansę trafić na rynek jesienią 2016 roku. Do końca akcji crowdfundingowej zostało jeszcze 12 dni, a na realizację czeka garść celów dodatkowych.

Umbra w skrócie:
  • Producent: SolarFall Games
  • Gatunek: hack’n’slash z częściowo otwartym światem w realiach fantasy
  • Przewidywany termin premiery: jesień 2016
  • Docelowe platformy sprzętowe: PC (Windows, Linux)

Umbra trafiła na listę obiecujących hack’n’slashów już kilkanaście dni temu, ale dopiero dziś możemy zapewnić wszystkich, którzy napalili się na ten projekt, że gra faktycznie ma wszelkie szanse, by powstać. Dopiero teraz bowiem w kickstarterowej zbiórce pieniędzy na to intrygujące RPG akcji z dużą swobodą w prowadzeniu rozgrywki i imponującą grafiką (będącą zasługą silnika CryEngine 3) przekroczony został cel minimalny, wynoszący 225 tysięcy dolarów. Tym samym debiutancka produkcja niezależnego francuskiego studia SolarFall Games powinna trafić na pecetowy rynek zgodnie z planem, czyli jesienią 2016 roku. Miejmy jednak na uwadze, że to dzieło małego zespołu, dla którego – jak przyznają sami twórcy – wyrobienie się z pracami na czas to największe wyzwanie, zatem bierzmy pod uwagę możliwe opóźnienia.

Licznik zbiórki pokazuje aktualnie prawie 241 tysięcy dolarów, a do końca akcji zostało jeszcze dwanaście dni, więc budżet Umbry wciąż ma szansę znacznie wzrosnąć. Oto przykładowe cele dodatkowe, które zostaną zrealizowane, jeśli taki scenariusz się ziści (pierwszy z nich właściwie już został osiągnięty):

  • 240 tysięcy dolarów – wsparcie dla padów;
  • 280 tysięcy – więcej misji pobocznych;
  • 295 tysięcy – globalne rankingi, zestawiające graczy przodujących w rozmaitych kategoriach (najbogatszych, zadających największe obrażenia etc.);
  • 320 tysięcy – kooperacyjny tryb wieloosobowy (do zabawy przez Internet lub w sieci lokalnej), w którym gracze bronią świątyni przed zastępami przeciwników, przy okazji realizując rozmaite cele w okolicy przybytku;
  • 360 tysięcy – grywalna postać kobieca.

Jeśli chcecie jeszcze wesprzeć studio SolarFall Games, warto wpłacić przynajmniej 15 dolarów (ok. 56 zł) – taka kwota gwarantuje Wam cyfrową kopię Umbry w momencie premiery. W międzyczasie omawiana gra dostała zielone światło na Steamie, więc na pewno będzie dystrybuowana przynajmniej tym jednym kanałem. Więcej informacji na temat owego obiecującego hack’n’slasha przeczytacie w naszej niedawnej zapowiedzi:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wolcen: Lords of Mayhem

Wolcen: Lords of Mayhem