Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2020, 14:10

autor: Bartosz Krawcewicz

Wolcen: Lords of Mayhem – plany na przyszłość

Ekipa Wolcen Studio, odpowiedzialna za stworzenie Wolcen: Lords of Mayhem, podzieliła się ze światem planami rozwoju swojej popularnej gry RPG akcji typu hack'n'slash.

Wolcen: Lords of Mayhem – plany na przyszłość - ilustracja #1
Operation: Second Dawn ma znacząco poprawić komfort grania w Wolcena.
W SKRÓCIE:
  • przez najbliższe cztery miesiące Wolcen: Lords of Mayhem nie otrzyma żadnej nowej zawartości;
  • w tym czasie twórcy planują wprowadzanie niezbędnych poprawek do gry;
  • w przyszłości tytuł otrzyma ligi oraz kolejny rozdział historii.

Deweloperzy z Wolcen Studio podzielili się z graczami planami rozwoju Wolcen: Lords of Mayhem – produkcji, która miesiąc temu opuściła wczesny dostęp i od razu podbiła serca fanów RPG-ów akcji typu hack'n'slash. Niestety, chociaż tytuł był w fazie early access od 2016 roku, to w dniu premiery wciąż posiadał wiele błędów i niedociągnięć. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczności, twórcy gry postanowili odłożyć dodawanie nowej zawartości na jakiś czas, zamiast tego skupiając się na przygotowaniu niezbędnych poprawek. Akcję łatania Wolcena nazwali „Operation: Second Dawn” (ang. Operacja: Drugi Świt).

Inicjatywa rozpocznie się w przyszłym tygodniu wraz z premierą patcha 1.0.10, który wprowadzi zmiany w balansie gry. Przez cztery kolejne miesiące w ramach Second Dawn produkcja otrzyma m.in. poprawki w interfejsie, możliwość przypisania akcji pod lewy przycisk myszy, a także znaczne usprawnienia trzeciego rozdziału kampanii.

Twórcy zapowiadają, że tytuł będzie rozwijany przez wiele następnych lat. Po zakończeniu Operation: Second Dawn produkcja ma otrzymać rozgrywki ligowe, a w dalszej przyszłości również kolejny rozdział historii.

Wolcen: Lords of Mayhem ukazał się 13 lutego 2020 roku. Gra dostępna jest na PC w kinowej polskiej wersji językowej (napisy).

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Wolcen – diablo trudna miłość
  3. Wolcen Lords of Mayhem - poradnik do gry